NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Filmovi, pozoriste, serije, stripovi, knjige, izlozbe...

Setih se da ne bi bilo lose da otvorimo temu gde bismo mogli jedni drugima da preporucimo ( ili, kao u mom slucaju ne preporucimo ) umetnost koja je na nas ostavila neki utisak.

Odgledah "Srpski film". Toplo nikome NE preporucujem da ovo ikad odgleda. Pogledao sam svih sest delova filma "Saw", i ovo mi je omiljeni horor svih vremena, ali kad se skupe sve grozote u svih sest delova nisu ni prici "Srpskom filmu". Mislio sam, posle ko zna koliko odgledanih horora, da mogu da podnesem sve na filmskoj traci, sad vidim da sam pogresio. Zavrsio sam gledanje pre sat vremena, jos uvek mi nije dobro, a po prvi put u zivotu umalo nisam povratio kao reakciju na filmske scene.

10 za
1 protiv
Kalimist
2010-10-02
???

Taj film ne bih gledala ni  pre ovog komentara. Lose je samo sto je i negativna reakcija -reakcija, meni su ipak najgori filmovi oni posle kojih si ravnodusan, npr. gledala sam Placenike- teska katastrofa, ne znas da li bi se smejao ili plakao.

3 za
0 protiv
imagine
2010-10-02
???

Zeznuh se pa odgledah par scena, ali ceo ne nameravam da gledam. Imagine dobro si rekla za ravnodusnost. Zadatak nekog umetnickog dela je da izazove emociju, lepu ili ruznu, to je na autoru da odluci. Najgora je je ona umetnost koja nas ostavlja ravnodusnima.

2 za
1 protiv
Meda
2010-10-03
???

Ja preporucujem predsavu ,,Zlatno tele'' sa Lanetom Gutovicem i Djuzom.Gledao sam kod nas u Sapcu i sjajna je.

4 za
0 protiv
MILAN 1997
2010-10-03
???

@Srpski film no no no
Nisam gledao to smeće.
Svi prijatelji za koje mislim da imamo sličan filmski ukus, a koji su se zaje*ali i pogledali ga, su mi naglasili da ne gubim dva sata svog života na to!


Strašno mi smeta što su stavili ovakav naslov! angry
I ovako imamo "dobar" imidž, još samo treba neki kvazi-umetnici da ke*aju po Srbiji i ovom napaćenom narodu!

 

9 za
0 protiv
Fellow
2010-10-03
???

Fellow napisa...

Strašno mi smeta što su stavili ovakav naslov! angry
I ovako imamo "dobar" imidž, još samo treba neki kvazi-umetnici da ke*aju po Srbiji i ovom napaćenom narodu!

 

...bravo, nemam sta da dodam.

3 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-03
???

Upravo odgledala " Vicky, Christina, Barcelona " i moram reci da je film presladak. Kakva dobra emocija, cak sam izdrzala da slusam spanski jezik.

4 za
0 protiv
imagine
2010-10-03
???

Ako hoćete da pogledate domaći film:
"Devojka sa slomljenim nosem" nije loš.

Priče osim glavne vezane za taksistu nisu nešto ali je režija, slika, dramaturgija odlična...
 

1 za
0 protiv
Fellow
2010-10-04
???

Knjiga VELIKA SVESKA je moja preporuka!

1 za
0 protiv
BuridanovMagarac
2010-10-06
???

MILAN 1997 napisa...

Ja preporucujem predsavu ,,Zlatno tele'' sa Lanetom Gutovicem i Djuzom.Gledao sam kod nas u Sapcu i sjajna je.

...evo bas sad treba da emituju direktan prenos premijere predstave "Zlatno tele"na RTS 2

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/18/РТС+2/774760/Златно+теле.html

3 za
1 protiv
Слађан
2010-10-06
???

Upravo pogledao, hvala na preporuci.

2 za
1 protiv
Fellow
2010-10-06
???

Kad su filmovi u pitanju postoji jedan koji bi mogao gledati 100 puta, a to je "Šetnja po oblacima"

0 za
1 protiv
MaLin
2010-10-06
???

Za mene je "Amadeus" neprevazidjen.

1 za
1 protiv
imagine
2010-10-06
???

Preporucujem sve filmove od Jim Jarmush-a..Covek je genije!!!!

4 za
1 protiv
TijanaWED
2010-10-13
???

Rekao bih za sebe da sam veliki filmofil i da nema filma kojeg sam prekinuo da gledam. Filmove ne dijelim po žanrovima nego po kvalitetu.

Da ne spominjem klasike, u zadnjih par godina, samo par filmova me je impresioniralo.

Hronološki, prvi, 7 pounds sa Will Smithom, drugi Gran Torino sa Clint Eastwoodom kao režiserom  i glavnom ulogom, treći No country for old men braće Coen, i Martin Srorseseov Shutter Island sa L. De Kapriom u glavnoj ulozi.

Od niskobudžetnih filmova preporučio bih možda The triangle koji podsjeća na kultni Memento.

5 za
1 protiv
vojvoda021
2010-10-14
???

vojvoda021 napisa...

Rekao bih za sebe da sam veliki filmofil i da nema filma kojeg sam prekinuo da gledam. Filmove ne dijelim po žanrovima nego po kvalitetu.

Da ne spominjem klasike, u zadnjih par godina, samo par filmova me je impresioniralo.

Hronološki, prvi, 7 pounds sa Will Smithom, drugi Gran Torino sa Clint Eastwoodom kao režiserom  i glavnom ulogom, treći No country for old men braće Coen, i Martin Srorseseov Shutter Island sa L. De Kapriom u glavnoj ulozi.

Od niskobudžetnih filmova preporučio bih možda The triangle koji podsjeća na kultni Memento.

...Slažem se da su ovi navedeni filmovi odlični.I meni su omiljeni.Meni se sviđa i "The lovely bones".Malo je spor, ali ko ne zna  da li posle ovog života  postoji nešto, neka ga pogleda.

PS Treba da snimaju "Hobit" koji će da se sastoji iz dva dela, a uvod je u trilogiju Gospodar prstenova.Već je izvesno da će koštati više od svih filmova.Procene su 500 miliona evra.

2 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-10-14
???

Upravo odgledala Dom za vesanje - pank operu, odlicna je.

2 za
0 protiv
imagine
2010-11-10
???

Nedavno pogledah Nueve Reinas. Odličan film.

1 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-11
???

evo nekih mojih omiljenih

Zaljubljeni Sekspir, Braca Bluz, Kralj Komedije, hrvatski film Konjanik, filmska verzija Cekajuci Godoa, Dogma...

1 za
0 protiv
mjaguar
2010-11-11
???

Supervizor napisa...

Nedavno pogledah Nueve Reinas. Odličan film.

...gledao sam film, dobar je 

2 za
0 protiv
dejan86
2010-11-11
???

Od 30. novembra do 07. decembra Festival autorskog filma

3 za
0 protiv
imagine
2010-11-30
???

NOVO NA SLOVO NA SLOVO.FANTASTICNO

2 za
0 protiv
MILAN 1997
2010-12-25
???

Pozorisne predstave Ribarske svadje i Ljubavno pismo.

 

Od starijih filmova Harakiri-japanski, Sedmi Pecat - Bergman, Metropolis-F. Lang

 

Od srednje starijih :) Balkanski spijun sa neprevazidjenim Batom,  Leptir, Sousenk, Miris Zene

 

Od relativno novijih- Billy Eliot, K-Pax, Boziji grdad-brazilski

 

Stripovi - Sendmen, Gasha, Korto Malteze

 

Knjige- Carobna suma, Trijumfalna kapija, Jadnici

 

Serija - Ja Klaudije

2 za
1 protiv
Vunica
2010-12-25
???

Filmovi:Cetiri lava(Four lions),Ocnjak(Kynodontas),Dobro dosli(Welcome),Rvac(The wrestler),Policajci sa klupe(The other guys)....

2 za
1 protiv
dell boy
2010-12-25
???

domaci filmovi iz 1980,1990 su zakon.. Najbolji po meni su: "tajvanska kanasta" "crni bombarder" "kako je propao rock' n' roll ...

2 za
0 protiv
Ivana Ekv
2011-01-07
???

"Kao da je bilo nekad" je težak domuntarac, čak i za fana EKV. Iako mi je skoro sve što je izloženo u filmu već bilo poznato, opet mi je jako teško palo.

1 za
0 protiv
Kalimist
2011-01-07
???

Ivana Ekv Jaksic napisa...

domaci filmovi iz 1980,1990 su zakon.. Najbolji po meni su: "tajvanska kanasta" "crni bombarder" "kako je propao rock' n' roll ...

...hau jes no...ako izuzmemo par izuzetaka, te dve dekade treba potpuno izbrisati iz domace kinematografije. Narocito mi se dopada socrealizam (da, onaj isti kretenski "pravac" sto nam je unakazio gradove), a sve uredno podsjeca na bilo koju fotku sa srbovanje.com.

Kalimist napisa...

"Kao da je bilo nekad" je težak domuntarac, čak i za fana EKV. Iako mi je skoro sve što je izloženo u filmu već bilo poznato, opet mi je jako teško palo.

...Apsolutno...Nekoliko puta mi se steglo u grlu. Ima jos par slicnih i sjajnih dokumentaraca o raznim grupama, ali ovaj me je bas razbio.

1 za
0 protiv
Dvorska budala
2011-01-07
???

@Bacago: kad si pomenuo socrealizam, moram da pomenem kako ga je Darko Kocijan, legendarni voditelj još legendarnijeg "Oblaka u bermudama", jednom prilikom plastično objasnio.

Naime, bio jednom davno jedan kralj. Bio je izuzetno moćan i bogat, ali je imao dosta telesnih nedostataka. Konkretno, leva noga mu je bila kraća od desne, desna ruka kraća od leve, i bio je ćorav na levo oko. Kao i svaki toliko moćan čovek, želeo je ostane lepo naslikan, da buduće generacije znao ko je bio. Raspisao je zato konkurs za slikara koji će se prihvatiti ovog posla.

Prvi slikar, kada je video kralja, dugo je razmišljao kako da ga predstavi. Znao je da ne valja da ga predstavi onakvog kakav je izgledao, te ga naslika kao prelepog mladića. Kralj je poludeo kada je video sliku i rekao slikaru da ne želi da ga buduće generacije upamte kao lažova koji je sebe predstavljao kao andjela kad to nije bio. Slikar je, naravno, platio glavom.

Drugi slikar, poučen ne baš prijatnim iskustvom svog prethodinka, naslika kralja onakvog kakav je i bio, računajući da samo tako može da spasi glavu. Kralju se ni ovo nije svidelo, jer nije želeo da ga buduće generacije pamte po tome što, blago rečeno, nije bio naočit, te naloži da se i ovom slikaru odrubi glava.

Treći slikar je dugo razmišljao, i kad je došlo vreme da napravi sliku, zamolio je kralja da uzme u ruke luk i strele, klekne na levu nogu, kako se ne bi videla razlika u dužini nogu, da drži luk levom, a napne tetivu desnom rukom, da se ne bi videla razlika u dužini ruku, i reši da ga uslika iz profila da se ne bi videlo da kralj nema levo oko. Kralj je naravno bio oduševljen, i bogato nagradio slikara.

Tehnika kojoj je pribegao treći slikar je, dakle, socrealizam - ništa niste slagali, stvari ste prikazali onakvim kakve zaista i jesu, ali sve one bitne sumnjive ili neprijatne detalje sakrili ste i time zamazali oči onome koji to gleda. Zvuči poznato za nas malo starije, zar ne :)

4 za
0 protiv
Kalimist
2011-01-07
???

Kalimist napisa...

Tehnika kojoj je pribegao treći slikar je, dakle, socrealizam - ništa niste slagali, stvari ste prikazali onakvim kakve zaista i jesu, ali sve one bitne sumnjive ili neprijatne detalje sakrili ste i time zamazali oči onome koji to gleda. Zvuči poznato za nas malo starije, zar ne :)

...Eeee kako mi nekad nedostaje da cujem Lion in the jungle :)

Dobro podsjecanje i istinito izmedju ostalog. Onda moram da priznam gresku u definisanju i da upitam kako se onda zove kad prikazes sve sto je sumnjivo, neprijatno i ogavno bez slaga i tresnje i to jos sve na kvadrat? :D

1 za
0 protiv
Dvorska budala
2011-01-07
???

E da ja preporucim stogod?

Elem, u poslednje vrijeme sam malo toga gledao, ali ako neko nije gledao Smrt na sahrani (britanska verzija, americku izbjegavati u sirokom luku) toplo preporucujem. Zatim je tu RED sa Vilisom, Malkovicem, Frimenom i Mjuren; Onda su tu jos Ppredstave Kosa i Pevaj brate, knjige Deda Pras i Konstantinovo raskrsce. Ima toga jos naravno, ali nekako mi je ovo za siru preporuku. :)
Sto se stripa tice to je malo teze jer bi onda trebali sve da citate, ali recimo da mogu da od novijih izdanja da preporucim Ultimate Iron-man (Algoritam) i Cat Claw (Marketprint).

Eto za sada, ako se sjetim jos necega napisem.  

3 za
0 protiv
Dvorska budala
2011-01-07
???

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, Deda Pras, obozavam Teri Praceta, no Bozanstvena Komedija je moja biblija. Profesionalna deformacija.

1 za
1 protiv
imagine
2011-01-07
???

Film Kristofera Nolana, Inception, je definitivno moja preporuka svima.

Jedan od najboljih filmova prošle godine.

http://www.imdb.com/title/tt1375666/ 

6 za
0 protiv
Dabić Rašo
2011-01-08
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0118 sec.

Copyright © 2024