NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

pitanje za razmisljanje

Kako glasi superlativ prideva lenj?

3 za
1 protiv
onshort
2012-07-06
???

onshort napisa...

Kako glasi superlativ prideva lenj?

mrtav

4 za
7 protiv
Erazmo
2012-07-06
???

onshort napisa...

Kako glasi superlativ prideva lenj?

 

Pridevi LENJ, TRUO i sl. nemaju komparativ, a samim tim ni superlativ.

4 za
3 protiv
nocnik
2012-07-06
???

nocnik napisa...

onshort napisa...

Kako glasi superlativ prideva lenj?

 

Pridevi LENJ, TRUO i sl. nemaju komparativ, a samim tim ni superlativ.

...

nije tacno

2 za
2 protiv
onshort
2012-07-06
???

Ja i dalje ne shvatam zasto je ovo pitanje za razmisljanje... pridev lenj je jednoslozni pridev na koje se uglavnom ne dodaje nastavak iji (postoje izuzeci nov, prav...) pa bi poredjenje bilo LENJ - LENJI - NAJLENJI.  Zasto ne bi postojao komparativ, lice A moze da bude lenje od lica B ili jedna jabuka da bude trulija od druge.

5 za
2 protiv
Erazmo
2012-07-06
???

Erazmo napisa...

onshort napisa...

Kako glasi superlativ prideva lenj?

mrtav 

...http://vukajlija.com/mrtav/240226

 

3 za
2 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2012-07-06
???

Erazmo napisa...

Ja i dalje ne shvatam zasto je ovo pitanje za razmisljanje... pridev lenj je jednoslozni pridev na koje se uglavnom ne dodaje nastavak iji (postoje izuzeci nov, prav...) pa bi poredjenje bilo LENJ - LENJI - NAJLENJI.  Zasto ne bi postojao komparativ, lice A moze da bude lenje od lica B ili jedna jabuka da bude trulija od druge.

...Bravo Erazmo, ljudi uglavnom nemaju osećaj za jezik i logos, nego traže gotova rešenja ,kojima slepo veruju...

2 za
3 protiv
lascaux
2012-07-07
???

Današlja asocijacija čije je rešenje strane sveta ima  n za sever, tek kada sam otvorila delije, asociralo me na sever, jer se sever kao strana sveta NIKADA ne poše malim latiničnim slovom n, kao ni druge strane sveta. Malo n ne znači sever...

6 za
3 protiv
Maja
2013-10-07
???

Maja napisa...

Današlja asocijacija čije je rešenje strane sveta ima  n za sever, tek kada sam otvorila delije, asociralo me na sever, jer se sever kao strana sveta NIKADA ne poše malim latiničnim slovom n, kao ni druge strane sveta. Malo n ne znači sever...

... slažem se, ali je pravilo da se sva rešenja pišu malim slovom, zbog bugova u određenim browserima koji ne umeju dobro da konvertuju mala i velika slova.

2 za
0 protiv
Supervizor
2013-10-15
???

Према Правопису из 2010. године, компаратив од придева лењ гласи лењи.

Постоји и дублетни облик лен  који гради компаратив помоћу наставка -ији, ленији.

 

2 za
0 protiv
zoezoezoe
2014-03-15
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0156 sec.

Copyright © 2024