NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

TURSKA 2010

Prodje grupna faza, pa mi pade na pamet da malo prokomentarisem, i da vidim sta ostali misle o ovome. Lepa prilika da pricamo o sportu, a da svi ( nadam se ) navijamo za isti tim.

Srbija je do sad, po meni bar, ostavila pozvitivan utisak. Ekipa je dosta zrelija od one sa proslog evropskog prvenstva, i vidjam sve manje "decijih bolesti" u njihovoj igri. Na moje cudjenje, igramo napadacku kosarku, najefikasniji smo na turniru ( mada bi ako se ne racunaju produzeci sa Nemackom bili za poen iza Amera ), ali je i odbrana na visokom nivou, jer smo prvi i po broju skokova. Duel sa Nemackom cemo naravno svi zaboraviti, jer je bila trenutna slabost, mada me je zabrinulo sto smo u toj utakmici imali vise susnih perioda u napadu. Greske iz te utakmice smo ispravili protiv Gaucosa, jer smo ( manje vise ) imali utakmicu u svojim rukama, i uspesno priveli kraju. Ono sto mi se posebno svidja je raznovrsnija igra u napadu, sa vise resenje nego prosle godine, i sa mnogo vise kretnji.

Sto se tice igraca, svakako treba pomenuti igraca koji je izasao u prvi plan, a ti je Dusko Savanovic. Pokazao je da ima ono sto treba kad treba, da se ne plasi nikog, a resenja koja ima u napadu izgledaju impresivno. Odbrana mu je solidna, dakle nista posebno, ali smirenost koju ima cini ga igracem koji mora na teren kad se resava utakmica.

Od ostalih bih istakao Rasica, koji se lepo uklopio, polako sazreva kao igrac i koji takodje pokazuje sigurnost i da se nikog ne plasi, zatim Keselja, koji ne igra puno, ali sjajno koristi svoje minute i u odbrani i u napadu, i Velickovica, koji se vraca u staru formu. Od Krstica i Teodosica se i ocekivalo da igraju na visokom nivou i da nose reprezentaciju. Od ostalih igraca mislim da bi Ivkovic trebao vise da koristi Macvana, njegova raznovrsnost bi mogla dosta da pomogne, a manje da koristi Perovica. Prosto je neverovatno da se igrac od 218 bruka primljenim bananama od igraca nizih i 25 cm, a da utakmicu sa Nemackom zavrsi sa ukupno 2 ( dva! ) skoka. Osim toga sa njim u igri reket uopste nije zatvoren, duva sa svih strana. Bjelica me je razocarao, znao sam da ne zna da igra odbranu, sto ovde i dokazuje, ali nema ga nigde ni u napadu. Iskreno, ocekivao sam mnogo vise. Od Paunica niko nista nije ocekivao, njegova jedina uloga je da pomogne kad treba u odbrani.

Posebnu paznju zaluzuje Tepic. Prosto je neverovatno da je ovo najveca rupa naseg tima. Apsolutno nista nije pokazao, i nije za cudjenje sto je drugo poluvreme protiv Argentine presedeo na kupi. Njegove fantasticne fizicke predispozicije ostaju neiskoriscene, ne koristi visinu da bi igrao posta sa uvek nizim protivnickim plejmejkerima, lose zagradjuje kos u odbrani, a o sutu da ne pricam. Iz aviona se vidi da mu sut nije formiran, da tu nema sigurnosti, pa je beskorisan na trojci. Na zalost, ne pokusava dovoljno ni ulazima i sutevima sa poludistance, a i kad pokusa to radi lose. Organizacija igre mu je takodje losa, los pregled, previse gusi loptu, i kad se sve sabere, ostao sam frapiran time da je on bio taj koji je bio na parketu i resavao utakmicu protiv Nemacke. U stvari, sa prosekom od ( pretpostavljam ) jednog poena po utakmici u PAO-u, i uz konstantnu stagnaciju u zadnje dve tri godine, meni uopste nije jasno kako je on i dobio poziv u reprezentaciju.

5 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-03
???

Izvrsna analiza, nista dodati niti oduzeti. Nazalost, ove dobre igre nam nista ne garantuju za dalje. Imamo uzasno tezak raspored do kraja. Prvo Hrvati, a ni jedna utakmica sa njma nije laka bez obzira na nasu ili njihovu formu, onda ako prodjemo Spanija ili Grcka, ne zna se ko je tezi i u polufinalu mozda i najtezi posao Turska kao domacin (alternativa su Francuska, Australija ili Slovenija, sto su, po meni, laksi protivnici). 

2 za
0 protiv
Carl Hanratty
2010-09-03
???

Apsolutno se slazem sa Kalimistom ( kao da sam ja pisao njegov komentar smiley), samo bih dodao da ocekujem jos vise u nastavku  od Novice  a pogotovo od Bjelice, trebace nam,  ne toliko protiv hrvata koliko protiv Spanije ili Grcke u cetvrtfinalu  i Turske u polufinalu, a protiv  Amera u finalu ( ako doguraju ameri dotle) kako bude, bude, ali ne sumnjam da cemo ih pokidati ...

2 za
0 protiv
dejan86
2010-09-03
???

Kalimist, svaka cast  za objektivnu analizu.Mislim da hrvati nemaju sta da traze s nama, a licno bih voleo Spaniju u cetvrtfinalu da nije bilo onih gluposti sa Grcima, a ovako ne znam  ciji skalp bih vise zeleo.A u finalu, sta bude...

2 za
0 protiv
raborg
2010-09-03
???

Složio bih se i ja sa većinom napisanog, osim da ja lično nisam baš zadovoljan Rašićom. U odbrambenim zadacima i nije loš, ali puno brljavi u napadu. Protiv Argentine je izgubio nekoliko lopti, kiksao u kontrama i promašio par zicera. Sve mu opraštam ipak, za one slobodnjake na kraju.

Posebno bih pohvalio Tea koji je prosto neverovatan. Tako mlad igrač a igra kao prekaljeni veteran. Oscilacije u igri protiv Argentine upravo se poklapaju sa njegovim ulaskom i izlaskom iz igre. Ne treba zaboraviti da on nije igrao protiv Nemačke, što me navodi na razmišljanje kako bi mi prošli na ovom prvenstvu bez njega. Marković je za mene nižerazredni plej u poređenju sa njim.

I na kraju samo da još dodam jedan od citata komentatora sa hrvatske televizije nakon što ih je pregazio Brazil: "Ne piše se nam se dobro protiv Srbije u subotu."

Znam da se ne treba zanositi, ali ipak ih je milina slušati :)

4 za
0 protiv
Sinn
2010-09-03
???

Rubeus napisa...

Imamo uzasno tezak raspored do kraja. Prvo Hrvati, a ni jedna utakmica sa njma nije laka bez obzira na nasu ili njihovu formu, onda ako prodjemo Spanija ili Grcka, ne zna se ko je tezi i u polufinalu mozda i najtezi posao Turska kao domacin (alternativa su Francuska, Australija ili Slovenija, sto su, po meni, laksi protivnici). 

...Slazem se. Hrvati imaju solidan tim, mada smo objektivno jaci i imamo boljeg trenera. Doduse, to treba pokazati na parketu. Setimo se samo `98, kada Hrvatima niko nije dao promil sanse, a oni su igrali rastereceno, i svasta bi bilo da na kraju nije veliki Sale uzeo stvar u svoje ruke.

Spanci su uvek jaki, imaju malu psiholosku prednost u odnosu na nas jer su nas odvalili u finalu, ali koliko je to minus, toliko je i plus za nas, svi znaju sta je srpski inat. Osim toga, necu nista novo reci, Gasol je pola te ekipe, ako ne i vise. Van konkurencije najinteligentniji i ( po meni ) najkvalitetniji visoki igrac na svetu, pravi MVP prethodnog finala NBA lige ( on je blistao u kljucnim trenucima protiv Bostona, kad je bilo tesko, narocito u sedmoj partiji, Brajant nije uradio nista ). Bez njega Navaro, Garbahosa i kompanija ne mogu da se ispucavaju do besvesti u napadu ocekujuci da ce to nadoknaditi Gasol odbranom ili skokovima u napadju. Zbog svega toga ne bi me zacudilo cak i da ih ( meni odvratni ) Grci pobede.

Za alternative Turske si odlicno primetio da su relativno smesni protivnici. Gledao sam samo jednu njihovu partiju, lepo igraju i imaju fenomenalnog Danca Iljasovu, koji stvarno razume kosarku. Ako dodjemo dotle, ocekujem da mu Keselj pokaze kako se igra dobra odbrana. Na kraju, Turska igra na domacem terenu, secam se da je cak i Jugoslavija 2001. u finalu imala zestokih problema da ih dobije, a sve ostale protivnike je samlela.

dejan86 napisa...

...samo bih dodao da ocekujem jos vise u nastavku  od Novice  a pogotovo od Bjelice, trebace nam,  ne toliko protiv hrvata koliko protiv Spanije ili Grcke u cetvrtfinalu  i Turske u polufinalu, a protiv  Amera u finalu ( ako doguraju ameri dotle) kako bude, bude, ali ne sumnjam da cemo ih pokidati ...

...kao sto napisah postoje igraci od kojih nista ne ocekujem. Bjelica nije od tih, strahovit talenat, gradja a la Kukoc, uz malo pojacanu dozu hrabrosti mislim da ce imati sta da kaze do kraja.

0 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-03
???

Sinn napisa...

Složio bih se i ja sa većinom napisanog, osim da ja lično nisam baš zadovoljan Rašićom. U odbrambenim zadacima i nije loš, ali puno brljavi u napadu. Protiv Argentine je izgubio nekoliko lopti, kiksao u kontrama i promašio par zicera. Sve mu opraštam ipak, za one slobodnjake na kraju.

...ajde da budemo objektivni: da li je iko od Rasica ocekivao da ce uopste imati neku minutazu? smiley Ja cu biti iskren - nisam, posebno u pocetku. Rasic je igrac kome mora da se napravi sansa za sut za tri, a bez Tea to nema ko da radi. Dakle, sad kad je Teo tu, treba da se radi na akcijama za tri za Rasica, ili neku poludistancu, nije on za ulaze, nek to ostavi Savanovicu i Teu. Ovi slobodnjaci su i mene odusevili, nadam se da je bitne suteve svoje karijere ispromasivao protiv Olimpijakosa.

Sinn napisa...

Posebno bih pohvalio Tea koji je prosto neverovatan. Tako mlad igrač a igra kao prekaljeni veteran. Oscilacije u igri protiv Argentine upravo se poklapaju sa njegovim ulaskom i izlaskom iz igre. Ne treba zaboraviti da on nije igrao protiv Nemačke, što me navodi na razmišljanje kako bi mi prošli na ovom prvenstvu bez njega. Marković je za mene nižerazredni plej u poređenju sa njim.

...na Tea necu da trosim puno reci, jednostavno decko je sjajan. Ima jednu manu, medjutim, a to je prosecna odbrana. Demantovao me je protiv Australije doduse, ali istina je da je Markovic tu ISKLJUCIVO zato da igra odbranu. Brze ruke, sjajni refleksi, fenomenalne skakacke mogucnosti cine ga mozda nasim najboljim defanzivcem. Na zalost, sve to "nadoknadjuje" losim napadom. Sut neizgradjen, pregled igre i osecaj za asistenciju ni blizu Teu. Drago mi je, medjutim, da on sam zna svoju ulogu, i dobro odradjuje svoj posao u odbrani.

2 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-03
???

Kalimist napisa...

Rubeus napisa...

Imamo uzasno tezak raspored do kraja. Prvo Hrvati, a ni jedna utakmica sa njma nije laka bez obzira na nasu ili njihovu formu, onda ako prodjemo Spanija ili Grcka, ne zna se ko je tezi i u polufinalu mozda i najtezi posao Turska kao domacin (alternativa su Francuska, Australija ili Slovenija, sto su, po meni, laksi protivnici). 

...Slazem se. Hrvati imaju solidan tim, mada smo objektivno jaci i imamo boljeg trenera. Doduse, to treba pokazati na parketu. Setimo se samo `98, kada Hrvatima niko nije dao promil sanse, a oni su igrali rastereceno, i svasta bi bilo da na kraju nije veliki Sale uzeo stvar u svoje ruke.

Spanci su uvek jaki, imaju malu psiholosku prednost u odnosu na nas jer su nas odvalili u finalu, ali koliko je to minus, toliko je i plus za nas, svi znaju sta je srpski inat. Osim toga, necu nista novo reci, Gasol je pola te ekipe, ako ne i vise. Van konkurencije najinteligentniji i ( po meni ) najkvalitetniji visoki igrac na svetu, pravi MVP prethodnog finala NBA lige ( on je blistao u kljucnim trenucima protiv Bostona, kad je bilo tesko, narocito u sedmoj partiji, Brajant nije uradio nista ). Bez njega Navaro, Garbahosa i kompanija ne mogu da se ispucavaju do besvesti u napadu ocekujuci da ce to nadoknaditi Gasol odbranom ili skokovima u napadju. Zbog svega toga ne bi me zacudilo cak i da ih ( meni odvratni ) Grci pobede.

Za alternative Turske si odlicno primetio da su relativno smesni protivnici. Gledao sam samo jednu njihovu partiju, lepo igraju i imaju fenomenalnog Danca Iljasovu, koji stvarno razume kosarku. Ako dodjemo dotle, ocekujem da mu Keselj pokaze kako se igra dobra odbrana. Na kraju, Turska igra na domacem terenu, secam se da je cak i Jugoslavija 2001. u finalu imala zestokih problema da ih dobije, a sve ostale protivnike je samlela.

dejan86 napisa...

...samo bih dodao da ocekujem jos vise u nastavku  od Novice  a pogotovo od Bjelice, trebace nam,  ne toliko protiv hrvata koliko protiv Spanije ili Grcke u cetvrtfinalu  i Turske u polufinalu, a protiv  Amera u finalu ( ako doguraju ameri dotle) kako bude, bude, ali ne sumnjam da cemo ih pokidati ...

...kao sto napisah postoje igraci od kojih nista ne ocekujem. Bjelica nije od tih, strahovit talenat, gradja a la Kukoc, uz malo pojacanu dozu hrabrosti mislim da ce imati sta da kaze do kraja.

...Otkad je Iljasova Danac?

0 za
0 protiv
dejan86
2010-09-03
???

dejan86 napisa...

...Otkad je Iljasova Danac?

...nije Danas, proverio sam. Kad sam prvi put cuo za njega, ostalo mi je nesto u glavi da je Danac poreklom, mislim da je Sarenac dao tu informaciju, koja na kraju ispade ( kao i vecina stvari koje izadju iz njegovih usta ) obicna glupost.

0 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-03
???

Uzbekistanac je koji je uzeo Tursko drzavljanstvo i secam se da je bilo nekih prica da je u mladjim kategorijama lagao oko godine rodjenja (1987. navodno). Svejedno, strasan igrac!

0 za
0 protiv
Meda
2010-09-03
???

Kalimist napisa...

dejan86 napisa...

...Otkad je Iljasova Danac?

...nije Danas, proverio sam. Kad sam prvi put cuo za njega, ostalo mi je nesto u glavi da je Danac poreklom, mislim da je Sarenac dao tu informaciju, koja na kraju ispade ( kao i vecina stvari koje izadju iz njegovih usta ) obicna glupost.

...Sarenac cesto lupa gluposti, tu se slazem sa tobom, ali ovo za Iljasovu nije nikad rekao, naprotiv , ovo sto je Meda napisao u komentaru iznad je Sarenac pricao bar 10 puta( da je Uzbekistanac i da su mu Turci promenili datum rodjenja)... I pricace opet kad budemo igrali sa Turskom u polufinalu, ali bolje je slusati Sarenca koji se makar razume u kosarku od onog Petra Dende koji veze sa zivotom nema, kad on prenosi utakmicu ja iskljucim ton .

1 za
0 protiv
dejan86
2010-09-03
???

dejan86 napisa...

Kalimist napisa...

dejan86 napisa...

...Otkad je Iljasova Danac?

...nije Danas, proverio sam. Kad sam prvi put cuo za njega, ostalo mi je nesto u glavi da je Danac poreklom, mislim da je Sarenac dao tu informaciju, koja na kraju ispade ( kao i vecina stvari koje izadju iz njegovih usta ) obicna glupost.

...Sarenac cesto lupa gluposti, tu se slazem sa tobom, ali ovo za Iljasovu nije nikad rekao, naprotiv , ovo sto je Meda napisao u komentaru iznad je Sarenac pricao bar 10 puta( da je Uzbekistanac i da su mu Turci promenili datum rodjenja)... I pricace opet kad budemo igrali sa Turskom u polufinalu, ali bolje je slusati Sarenca koji se makar razume u kosarku od onog Petra Dende koji veze sa zivotom nema, kad on prenosi utakmicu ja iskljucim ton .

...za Iljasovu je verovatno moja greska, znam da je neki komentator to pomenuo, pa mi je ostalo u glavi, pomislio sam da je Sarenac. Ovo za Dendu se slazem sto posto, ali vec generacijama unazad nema dobrog kosarkaskog komentatora, koji ce naci balans izmedju davanja interesantnih informacija i pojasnjavanja igre gledaocima. Dobrosav je naravno dno, i ne znam kako je toliko dugo uspevao da radi taj posao a da ne zna ama bas nista o njemu, a kasnije postane i urednik sportskog programa, verovanto se jako dobro uvlacio.

Sto se tice Sarenca, kad se pojavio bio je zaista interesantan, nesto novo i neobicno, znao je mnogo vise o kosarci od dotadasnjih komentatora, i bilo je lepo pratiti utakmicu dok je on komentarise. Medjutim, uspeo je da se izgubi u toj prici, i na svakoj utakmici je davao brdo ne samo nevaznih, nego i zamornih informacija ( "hobi Vladimira Kuzmanovica je jedenje kiselih krastavaca", taj sam zapamtio jer ga je ponovio pedeset puta ). Dno je po meni dotakao na SP 2002. Na SVAKOJ utakmici SAD pomenuo je da "dok je studirao, Miler je radio `prljave` poslove. Naime, bio je djubretar". Posto nisam propustio nijednu utakmicu tog sampionata zapamtio sam mu i recenice koje je sujeverno, za srecu, ponavljao na SVAKOJ utakmici plavih: kola su krenula nizbrdo, treba neko da povuce rucnu; on je odlican izvodjac slobodnih bacanja ( protivnicki igrac masi penal ), ponavljam - on je odlican izvodjac slobodnih bacanja itd. Mislio sam da se posle tog prvenstva opametio, medjutim on i dalje daje tonu nebitnih informacija, a i dalje se bavi bacanjem uroka na protivnika ( iste recenice u vezi odlicnog  izvodjaca slobodnih bacanja juce protiv Argentine pred kraj meca ). Medjutim, mini govor protiv Angole me je raspametio: "Rasic je odlicno otvorio utakmicu sa cetiri trojke. U stvari, nije je otvorio, otvaraju se vrata, ne otvara se utakmica. Dakle, Rasic je odlicno zapoceo utakmicu!" Slatko sam se ismejao :)

2 za
1 protiv
Kalimist
2010-09-03
???

Kalimist napisa...

 "Rasic je odlicno otvorio utakmicu sa cetiri trojke. U stvari, nije je otvorio, otvaraju se vrata, ne otvara se utakmica. Dakle, Rasic je odlicno zapoceo utakmicu!" Slatko sam se ismejao :)

...Pa sad,ne lici na spontanost,verovatno ga je neko upozorio na tu gresku,a on se setio tek kada ju je ponovio (to me je nerviralo i kod Gojka Andrijasevica jer je sam sebe neprestano ispravljao) ! A dolaskom Ace Stojanovica svi su krenuli u trku za obiljem bespotrebnih podataka,uz nezaobilazno "o tome cemo nesto kasnije,kada se ukaze prilika"...

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-03
???

Da se nadovezem na drugu temu, Nebojsa - placam pice odmah onome ko mi pokaze snimak Ace Stojanovica koji izgovara prostu prosirenu recenicu bez postapalica i zastajkivanja u govoru.

1 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-04
???

Tesko, tesko, tesko!

Ovo je treca utakmica seniorskih ekipa Hrvatske i Srbije ( Jugoslavije ), samo drugu partiju, na EP 2001. smo dobili lagano, medjutim tada smo imali zaista vanserijsku ekipu, a Hrvati su bili nikad slabiji. Steta je sto se nikad nismo sastali u najjacim sastavima, 1995 i 1996, to bi bila utakmica za sladokusce, zao mi je u neku ruku sto su bivsa braca uvek kiksali protiv Litvanaca.

Priznajem da me je Hrvatska iznenadila, jer su igrali neverovatno pametno. Imaju losu ekipu, uz svega 3-4 kvalitetna igraca, i tu izdvajam Ukica, Popovica i Tomasa. Sva trojica su odigrali odlicno veceras. Tomas je bio fenomenalan u odbrani, sprecio je Teodosiceve ulaze i asistencije koje im slede, a i sut mu je odlicno branio. Drago mi je da je ovo jedan od retkih igraca koji moze Tea ovako da cuva, jer je jak i visok, i izuzetno brz za igraca od dva metra. Ono sto nam je Ukic uradio najvise zabrinjava. Hrvati su skoro celu utakmicu pokusavali istu akciju. Ukic dobija blok na trojci od visokog igraca, gde dolazi do rotacije i Ukic ostaje sa visokim i sporim cuvarem ( Krstic ili jos gore Perovic. Kasnije je Ivkovic tu pametno ubacio Macvana ). Zatim je sledio ulaz, Ukic pretrcava naseg centra, sledi kobno pomaganje, i prosledjivanje lopte leve ili desno. Isao ih je sut pa su trpali trojke kao blesavi. Srecom, stao ih je sut kasnije, izuzev Popovica, koji je jako dobro i pametno igrao danas.

Sta da nas zabrine? Vise stvari. Prvi put smo, ako se ne varam, bili nadskoceni. Iz drugog napada odnos koseva je bio 17:6 za njih, sto je nedopustivo. Ako se budemo tako postavili protiv Spanaca/Grka, necemo imati sta da trazimo. Igra sa pomaganjima nam je pravila probleme i ranije ( finale sa Argentinom 2002 ), i mozda bi bilo vreme da probamo da igramo zonu. Na kraju, tu je i povreda Markovica, koji nam mnogo znaci u odbrani.

Ako nekoga treba istaci to je sigurno Rasic. Imao je par gresaka veceras, ali me impresionira njegoca sigurnost sa penala. Pokazao je da ima srce, i da sem Teodosica imamo na koga da racunamo u spoljnoj liniji kad se budu resavale utakmice. Tepic nije odigrao losu utakmicu, dosta skokova i cetiri asistencije, ali opet malo poena. Na Teodosica nemamo prava da se ljutimo, ali bi on sam morao da zna da ako ga ne ide, ne sme da padne psihicki, kao sto je to bilo danas, mogla je skupo da nas kosta ona greska sa izvodjenjem.

Sta ocekivati dalje? Dve utakmice koje smo dobili protiv Gaucosa i bivse brace su jako bitne jer jacaju moral i daju sigurnost, koja je preko potrebna za buduce utakmice. Ko god da nam dodje u cetvrtfinalu donece dosta muke, ja bih iskreno vise voleo Spance. Mislim da bi nam vise legli, pariramo im na svakoj poziciji, imamo boljeg trenera, a osim toga voleo bih da im vratimo za proslogodisnje finale.

2 za
0 protiv
Marvin
2010-09-04
???

Jedva, ali IDEMO DALJE!!!

3 za
0 protiv
Carl Hanratty
2010-09-04
???

   Jes' da sam se prevario u prognozi, ali ovako je sladje.Ogromno breme favorita nam je sve vreme bilo na plecima, dok su oni bili maksimalno napaljeni i prilicno opusteni zbog stvorene slike u medijima, da nemaju sta da izgube.Bez obzira sto nam je malo toga polazilo za rukom nisam uopste strepeo, svestan cinjenice da smo za klasu bolji i da ce u eventualnoj, neizvesnoj zavrsnici, ipak kvalitet doci do izrazaja, kao i da ce njih osujetiti nedostatak samopouzdanja , pa sto ne reci i srece, sto im je ostalo u amanet posle napustanja postolja one '95.

   Rasicu svaka cast, verovao sam da ce bas on da im presudi, prosto pleni smirenoscu i sigurnom rukom.Inace ,to promaseno bacanje mu je bilo prvo na ovom prvenstvu, majstorski potez.

5 za
0 protiv
raborg
2010-09-04
???

Dobro je, kako smo i ocekivali tesko, ali prodjosmo. Kalimist, cekamo isrpnu analizu :) ako si uspeo da sacuvas zivce posle ovog veceras.

1 za
0 protiv
Meda
2010-09-04
???

Meda napisa...

Dobro je, kako smo i ocekivali tesko, ali prodjosmo. Kalimist, cekamo isrpnu analizu :) ako si uspeo da sacuvas zivce posle ovog veceras.

...koliko vidim Kalimist je vec dao analizu :)))

2 za
0 protiv
Слађан
2010-09-04
???

raborg napisa...

  Rasicu svaka cast ,to promaseno bacanje mu je bilo prvo na ovom prvenstvu, majstorski potez.

...I ja sam razmisljao da li mu je zao da pokvari statistiku bacanja,a opet,ipak je ocekivan,predvidiv i logican pre nego majstorski potez da promasi poslednji sut na sekund pre kraja i bezbriznih +1! Secam se da je jednom Djokic igrajuci za Partizan sutirao bacanje na -2 sa namerom da promasi kako bi neko uhvatio loptu i izjednacio - i uspeo je da o tablu pogodi kos,svi su se uhvatili za glavu,ne znam seca li se iko toga...

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-04
???

raborg napisa...

  Rasicu svaka cast ,to promaseno bacanje mu je bilo prvo na ovom prvenstvu, majstorski potez.

...I ja sam razmisljao da li mu je zao da pokvari statistiku bacanja,a opet,ipak je ocekivan,predvidiv i logican pre nego majstorski potez da promasi poslednji sut na sekund pre kraja i bezbriznih +1! Secam se da je jednom Djokic igrajuci za Partizan sutirao bacanje na -2 sa namerom da promasi kako bi neko uhvatio loptu i izjednacio - i uspeo je da o tablu pogodi kos,svi su se uhvatili za glavu,ne znam seca li se iko toga...

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-04
???

Meda napisa...

Dobro je, kako smo i ocekivali tesko, ali prodjosmo. Kalimist, cekamo isrpnu analizu :) ako si uspeo da sacuvas zivce posle ovog veceras.

...Kalimist=Marvin ( nisam mogao da odolim da nalogu dam ime omiljenog knjizevnog lika iz mladjih dana ). A zivce jesam uspeo da sacuvam, jednostavno nijednog trenutka nisam pomislio da mogu da nas pobede kad smo usli u zavrsnicu, iako je pukla piksla kad je Teo onako izveo loptu :)

 

NeparniValjak napisa...

raborg napisa...

  Rasicu svaka cast ,to promaseno bacanje mu je bilo prvo na ovom prvenstvu, majstorski potez.

...I ja sam razmisljao da li mu je zao da pokvari statistiku bacanja,a opet,ipak je ocekivan,predvidiv i logican pre nego majstorski potez da promasi poslednji sut na sekund pre kraja i bezbriznih +1! Secam se da je jednom Djokic igrajuci za Partizan sutirao bacanje na -2 sa namerom da promasi kako bi neko uhvatio loptu i izjednacio - i uspeo je da o tablu pogodi kos,svi su se uhvatili za glavu,ne znam seca li se iko toga...

...davno to bese, neka `97. ili `98, ali secam se kao da je juce bilo, Djokic je bio rezerva Lukovskom ako se ne varam, a Partizan imao zaista jaku ekipu.

1 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-05
???

TEO JE LUD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 za
0 protiv
MILAN 1997
2010-09-08
???

Jos samo Djokovic da pocisti Monfisa i imamo 3 polufinala!A sto se Tea tice slika govori vise od reci!!wink

2 za
0 protiv
Слађан
2010-09-08
???

Evo jos jedna iscrpna analiza od mene: nisam mogao da gledam tekmu, odoh da se ubijem. U svakom slucaju srecan sam kao dete sa zveckom, cetvrtfinale je najvaznije, imamo 75% sanse za medalju ( bilo koja je uspeh! ), da smo pukli ne bi valjalo. I da - da se zna sta je srpski inat! Svima naplacujemo stare racune, dosao red i na Spance! Svaka cast momcima!

5 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-08
???

Pobjede košarkaša i vaterpolista su veličanstvene. Pade mi napamet da vaterpolisti nisu imali novac ni za učestvovanje na prvenstvu, a znamo kolika je plata slektora fudbalera. Nikako da shvatimo da smo u vaterpolu, košarci, odbojci svjetska velesila, a u fudbalu samo evropska sredina.

10 za
0 protiv
Sens
2010-09-08
???

Kad porastem biću Miloš Teodosić!!! :D

0 za
1 protiv
limes5
2010-09-08
???

Kalimist napisa...

 imamo 75% sanse za medalju

...Ako igramo dve utakmice a treba nam jedna pobeda da bi osvojili medalju - koliko je to u procentima,Kalamiste,Kalamiste?

Meni se dve stvari generalno dopadaju,prva sto je najzad dosao kraj sistema Boze Maljkovica,koji se svodi na to da nema veze ako ne znas da igras,bitno je da ne dozvolis onome ko zna da pokaze to znanje,pa su rezultati 55:53 bili sasvim normalni,najzad ofanzivna i dinamicna košarka sa redovnih 150+ poena!!! I druga stvar je kriterijum sudjenja,najzad nije svaki najbezazleniji dodir i kontakt automatski i faul,najzad muška igra,godinama unazad nije bilo lepših utakmica nego na ovom prvenstvu

6 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-08
???

 

SkromanMegaloman napisa...

Kalimist napisa...

 imamo 75% sanse za medalju

...Ako igramo dve utakmice a treba nam jedna pobeda da bi osvojili medalju - koliko je to u procentima,Kalamiste,Kalamiste?

...cek da razmislim...ako tri mesta nose medalje, a samo jedno ne, koliko mu u procentima dodje 3 od 4? :) Ili ako hoces ovako: 50% sanse za medalju nosi pobeda u polufinalu i jos 50% pobeda u borbi za trece, dakle: 50%+50%*50%=?

 

SkromanMegaloman napisa...

Meni se dve stvari generalno dopadaju,prva sto je najzad dosao kraj sistema Boze Maljkovica,koji se svodi na to da nema veze ako ne znas da igras,bitno je da ne dozvolis onome ko zna da pokaze to znanje,pa su rezultati 55:53 bili sasvim normalni,najzad ofanzivna i dinamicna košarka sa redovnih 150+ poena!!! I druga stvar je kriterijum sudjenja,najzad nije svaki najbezazleniji dodir i kontakt automatski i faul,najzad muška igra,godinama unazad nije bilo lepših utakmica nego na ovom prvenstvu

...bravo. Po obe stavke. Iskreno, volim da vidim dobru odbranu, ali ne i da vidim jedan kos ( obicno s penala ) na svakih dva minuta. To je revolucija koju je u evropsku kosarku uneo pokojni profesor Nikolic, jer je pametno uvideo da napad ne moze da igra svako, samo talentovani, ali odbranu moze svako da nauci. Ovo su naravno videli i drugi, i kopirali, ali je Maljkovic ( jako dugo i Obradovic ) preterao. Kada sam poceo da pratim NBA kosarku, Detroit je krenuo da igra cvrstu odbranu, ali su oni igrali pravu musku kosarku, dosta faulova, grube, ali i lepe igre. Cak i iako sam obozavao Dzordana, nije mi bilo zao kad je Detroit mleo Cikago, jer je to bila muska igra.

Danas je kosarka na zalost drugacija. Svaki dodir je kod 90% sudija faul, sto dosta sece igru, a u takvoj igri i ne mogu cesto da se vide bravure pravih majstora jer danas svaka susa zna da iscupa faul. Dakle, videti cetvrtfinale, verovatno najvazniju utakmicu sa 181 poenom, mora da je bila poslastica. Usput, zna li neko kad je repriza nocas?

0 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-08
???

Nole ispraši Monfilsa!!! Biće ovo nedelja za pamćenje: košarkaši, vaterpolisti, Đoković. Još da su oni pretplaćeni i naduvani nešto napravili, neću ni ime da im spominjem, gde bi nam bio kraj...

2 za
0 protiv
Carl Hanratty
2010-09-09
???

Bravo Rubeuse i bravo Sens za komentare. Kad budem nasao vremena da napisem elaborat, pomenucu sta mislim o vaterpolistima i fudbalerima.

1 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-09
???

Srbija-Spanija.

Kakva utakmica! Kao sto rece Nebojsa - muska kosarka, uzitak za gledanje, pogotovo ako znate rezultat :) Utakmicu smo odlicno otvorili, bez straha, sa svih strana smo ih napadali, sve je funkcionisalo kako treba. Znajuci da su Spanci opasna ekipa koja kad "oseti krv" grize svim silama, nasi im nijednog trenutka nisu dozvolili kontrolu rezultata. Kad je bilo najpotrebnije, a to je bilo pocetkom druge cetvrtine, kad su napravili opasnu seriju, nasi su opasno zaorali i vratili konce igre u svoje igre. Treca cetvrtina je bila losa, ali bilo je i za ocekivati da ce se Spanci vratiti. Pravili smo mnogo gresaka, Markovic je napravio dve stravicno glupe licne ( pravio licnu dva puta prakticno u prvoj sekundi napada protivnika koji nije imao ni kontru ni organizovan napad u tim trenucima ) cime nas je nepotrebno priblizio bonusu i onemogucio agresivnost u odbrani. U ovoj trecini sudije su podosta gresile, uglavnom na stetu nasih, dobro je da smo izgubili taj period sa svega pet razlike. Cetvrta cevrtina je bila prepuna gresaka na obe strane, sto je razumljivo, ali je kljucnu napravio Skariolo. U trenucima kad su Spanci stigli rezultat, morao je da pravi faul na Teodosicu, jer bi sami resavali utakmicu, a u tih dva minuta cini mi se da ih je sve islo. Iskusna ekipa kao sto je Spanija bi tu mogla i da trazi faul, a odgovarali bi im produzeci jer smo bili opasno opterecni faulovima. Poslednji napad Tea je bio skolski, uporno je trazio dobar blok Velicka, dobio ga je iz trece, ostao sa visokim igracem, kojem je mogao da radi sta hoce. Idealan napad nasih, mada je bilo logicno da Teo jos malo pridje, ali koga je briga kad decko pogadja i iz svlacionice :)

Da pomenem malo i pojedince. Pre svega sjajno je da smo imali cak sest igraca sa deset i vise poena, od kojih je Velickovic mozda najvise pokazao zbog kontinuiteta tokom cele utakmice, i dobre kontrole skoka, cini mi se da je zavrsio sa osam komada. Odlicna partija krila u globalu, Bjelica je pokazao da ima kvalitet, od Keselja sam ocekivao dobru utakmicu ( jedan sam od onih koji misle da je cak i bolji od Bjelice, pre svega zbog jake odbrane ), a Savanovic je definitivno igrac koga treba koristiti kad bude stani-pani. Krstic i Teo standarni, a od Tea ocekujem monstruoznu partiju protiv Turaka jer nema ko tamo da ga cuva. Ostali moraju bolje, pre svih Markovic. Mora da pocne da igra pametnije, kontrolisana agresivnost uvek donosi boljitak, ali preterana agresivnost je nevidjena glupost.

 

Turska-Srbija.

Mislim da ne moze teze. Pretezak protivnik, em zbog toga sto imaju lep tim, em zbog domaceg terena koji im ocigledno podize moral, a moramo da budemo svesni da ce imati pomoc sudija. Svaka sumnjiva/nicija lopta ce se suditi njima, u to nema dileme. Ono sto mi moramo da popravimo je par stvari. Pre svega, moramo da vratimo primat pod kosem. Protiv Spanaca smo imali isti broj skokova, Turci su tu jos jaci, ali mislim da mozemo da ih nadskacemo, sto donosi kontre i lake poene ili veliki broj faulova protivnika. Stoga, mada smo do sad imali poprilicno dobro raspodeljenu minutazu, ipak ocekujem mnogo minuta za Krstica i Velickovica na terenu. Druga stvar koja mora pod hitno da se promeni su penali. ako ponovimo tragicnih 9/17 koje smo imali protiv Spanaca necemo imati sta da trazimo. Treca stvar je da se mora malo vise obratiti paznja na pravljenje faulova, jer smo napravili brdo nepotrebnih protiv Spanije, a kad se faul pravi treba ga praviti onako kako je Velickovic faulirao Fernandesa na ulazu, tzv. sekira, dakle ako je faul nema 2+1, nego na liniju za bacanja sa frakturom ruke. Moje predvidjanje - ako izdrzimo poluvreme ispod 5-6 razlike, dobijamo ih, jer ce oni svim silama grunuti na startu, u zavrsnici su nasi jer imamo vise kvalitetnih igraca i boljeg trenera.

Za sad toliko ( ugusihsmiley ), uz sve cestitke nasim momcima, od srca, i zelju da nastave da igraju hrabro i u nastavku!

P.S. Znam da ovo nikog ne zanima ali moram Spance da iskomentarisem malo. Navaro, ma kako bio odvratan verovatno svakome ko nije iz Spanije i ko nije zenskog roda, je bio zaista sjajan. Svce je kaznjavao - kasnjenje na blokovima trojkama, udvajanja asistencijama. Garbahosa je tip igraca koji svakome treba, radi sve prljave poslove koje mozete zamisliti, a opasno rasterecuje centre jer se non stop izvlaci napolje, a sut za tri mu je bolji od 90% bekova koje sam video. Sreca je da Spanci kao prvu opciju za centra koriste traljavog M. Gasola, jer je Vaskez daleko bolji, ali ga trener izgleda bas i ne voli, ili veliki batica malo lobira. Fernandes ocito nije u formi, a cak i da jeste mislim da je ovo prvenstvo dokazalo da je precenjen, ili je mozda povreda ucinila svoje - nikad necu znati, niti me iskreno interesuje. Na kraju, u svakom mogucem smislu - Rubio. Ova katastrofa od igraca je izgradila takav kult licnosti kakav verovatno ni Divac, Djordjevic i Danilovic nisu imali u svoje vreme. Svi ga gotive, prave zvezdu od njega, a voleo bih da znam cime je zasluzio. Time sto je dao 50 poena sa 16 godina? To samo Sarencu moze biti indikacija dobrog igraca. Time sto je atraktivan? Dok je Dzordan bio atraktivan nije osvojio nijednu titulu. Ovaj igrac je rupa u svakom smislu, sto je i veceras dokazao, a bice to sve dok ne nauci da igrac njegove visine, bez obzira na impresivnu brzinu, dok ne nauci da sutira nema sta da trazi u ozbiljnoj kosarci. Ako neko misli da titule koje ima govore suprotno, reci cu samo da treba pogledati sa kojim superiornim saigracima ih je osvajao i koliki je bio njegov mizerni ucinak. 

4 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-09
???

Prvo moram da kažem da mi je neopisivo drago što smo konačno pobijedili Špance, onu pobjedu na evropskom prvenstvu i ne smatram pobjedom jer se Španci tad  i nisu trudili, to su dokazali u finalu kad su nas razbili ko beba zvečku.Međutim, ono što me zabrinjava je poprilično loša igra naše reprezentacije, napad bezidejan, skok katastrofalan,Španci su nam ukrali lopti i lopti, mislim da su bili bolji od nas u svim elementima igre,osim u jednom, a to je šut za tri poena,jedino što je išlo našu reprezentaciju, to su trice, a to je i presudilo na kraju.Tri puta smo se izvukli kroz iglene uši, protiv Argentine,Hrvata i sad Španaca, tri puta Bog pomaže.E a sad, treba se tući protiv Turske, gledao sam protiv Slovenaca (prve tri četvrtine), ljudi razbijaju, nisam primjetio da su loši ni u jednom segmentu igre, čak bi se usudio reći da su bolji i od Amerikanaca, još kad ih domaća publika ponese.Ako naši hoće da ih pobjede, onda moraju biti svjesni da moraju popraviti mnoge stvari,ne smiju biti umišljeni nakon ovih pobjeda nad pomenutim reprezentacijama, jer bonus su ispucali.Elem, bilo kako bilo, u savkom slučaju zaslužuju sve čestitke, jer nije mala stvar biti među 4 reprezentacije na svijetu, to naši fudbaleri,kojima se toliko posvećuje medijske pažnje, mogu samo da sanjaju.Još jednom pohvala i za vaterpoliste, to su pravi heroji i ako neko zaslužuje našu pažnju, onda su to oni, to su heroji nad herojima.

2 za
4 protiv
MaLin
2010-09-09
???

Kalimist napisa...

Sreca je da Spanci kao prvu opciju za centra koriste traljavog M. Gasola, jer je Vaskez daleko bolji, ali ga trener izgleda bas i ne voli, ili veliki batica malo lobira. Fernandes ocito nije u formi, a cak i da jeste mislim da je ovo prvenstvo dokazalo da je precenjen, ili je mozda povreda ucinila svoje - nikad necu znati, niti me iskreno interesuje.

...Juce sam pre meca pricao sa prijateljem koji je solidan kosarkaski trener i rekao mi je otprilike isto: Ako Gasol bude igrao vise od Vaskeza sigurno dobijamo. Kad sam ga pitao sta sa spoljnim igracima Spanije (Rubio, Fernandes, Navaro, Ljulj) i njihovim trojkama i kontrama, kazao mi je samo: Za to ce se Duda vec pobrinuti.

2 za
0 protiv
Meda
2010-09-09
???

 

Vaskrsija napisa...

Tri puta smo se izvukli kroz iglene uši, protiv Argentine,Hrvata i sad Španaca, tri puta Bog pomaže.

...Ja se sa tim ne slažem! U sve tri utakmice smo bili bolji.Protiv nas su vodile Argentina i Hrvatska ali samo u prvom poluvremenu,u drugom poluvremenu smo kontrolisali utakmicu i oni tad nisu mogli da dođu do vodstva.Španci su na utakmici prešli u vodstvo 3-4 puta i to kad je bila ona rezultatska "klackalica"... vodili su maksimum 3 razlike.Tačno je da smo se mnogo oslanjali na šut spolja,ali opet što da se ne oslanjamo,kad smo na početku vidjeli da nas ide!! Lično ja, jedino nisam zadovoljan Krstićem kako je igrao,dobro je skakao ali je slabo pogađao....on to može mnogo bolje! Gasol i Vaskez su od njega za klasu slabiju centri!
A što se tiče Turaka,tim za svaki respekt.Kao tim djeluju moćno!Daju mnogo koševa a primaju malo....Imaju sjajne šutere,sjajne skakače,odlično igraju odbranu....sve funkcioniše perfektno! Međutim,taj dobar šut ih neće služiti dovijeka,kao ni nas.Protiv njih očekujem ono što su analitičari očekivali od meča sa Španijom(pa su se svi iznenadili),jednu tešku,rovovsku bitku,sa mnogo faulova i sa 130(+ -5)  poena.Takođe od Ivkovića očekujem da malo rastereti Krstića i da više igra Perović.
Od svih naših igrača mene je do sada najviše oduševio Marko Kešelj! Njemu treba dati više minuta.Još čekamo da Tepić proradi,valjda je i za to došlo vrijeme...

Sve u svemu biće to,po mom mišljenju,još jedna utakmica koja će se završiti malom razlikom u korist jednog od dva tima.Takav poraz će strašno da boli,ko god izgubi.Očekuje nas paklena atmosfera i puna dvorana koja navija za našeg protivnika.To će biti poseban teret na leđima naših košarkaša ali ja sam optimista,vjerujem da naši imaju kvalitet za finale svjetskog prvenstva!!!

5 za
0 protiv
limes5
2010-09-09
???

Miodrag Mihajlović napisa...

Ja se sa tim ne slažem! U sve tri utakmice smo bili bolji

Sve u svemu biće to,po mom mišljenju,još jedna utakmica koja će se završiti malom razlikom u korist jednog od dva tima.

...Kako misliš bili smo bolji, tako što na kraju utakmice nismo znali ni loptu izvesti pa nam je ljudi ispred nosa ukradu

.I ako bude tako, ne samo da necu odigrati u ovom mjesecu ni jednu igru, nego ni u sledeca dva mjeseca, živi bili pa vidjeli.

1 za
6 protiv
MaLin
2010-09-09
???

Vaskrsija napisa...

...Kako misliš bili smo bolji, tako što na kraju utakmice nismo znali ni loptu izvesti pa nam je ljudi ispred nosa ukradu

... To protiv Hrvata ( ako na to misliš) se može  dogoditi svakome....greške su sastavni dio igre.Znaš li još neku takvu situaciju???
A ne pominješ kako smo prije toga majstorski izveli loptu pa je Rašić imao lagano polaganje?

5 za
0 protiv
limes5
2010-09-09
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0113 sec.

Copyright © 2024