NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

programi

sta je nvidia i cemu sluzi

2 za
4 protiv
klinja
2011-05-30
???

To ti je firma koja pravi grafičke procesore i čipsetove... prave grafičke kartice, da pojednostavimo

6 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-30
???

Марко Екмеџић napisa...

To ti je firma koja pravi grafičke procesore i čipsetove... prave grafičke kartice, da pojednostavimo

...

Tako je, a to baš nema veze sa programima. :D

2 za
3 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-31
???

Jel zna neko kakko je jovan popovic  dobio nadimak sterija

3 za
2 protiv
klinja
2011-06-01
???

klinja napisa...

Jel zna neko kakko je jovan popovic  dobio nadimak sterija

... To nije nadimak, nego ime njegovog oca. Zvali su ga još i Jovan Sterijin Popović, kao što je Vuk Karadžić nosio i srednje ime Stefanović, po svom ocu Stefanu

4 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-06-01
???

Марко Екмеџић napisa...

klinja napisa...

Jel zna neko kakko je jovan popovic  dobio nadimak sterija

... To nije nadimak, nego ime njegovog oca. Zvali su ga još i Jovan Sterijin Popović, kao što je Vuk Karadžić nosio i srednje ime Stefanović, po svom ocu Stefanu

... a sve da bi ga mogli razlikovati od drugih Jovana Popovića.

3 za
1 protiv
Supervizor
2011-06-01
???

Марко Екмеџић napisa...

 

... To nije nadimak, nego ime njegovog oca...

...koji je poreklom, izgleda, bio Grk (ili Cincarin, što je verovatnije).

Ali ne vidim kakve veze ima sve ovo sa temom "Programi".

4 za
1 protiv
Čika Paja
2011-06-01
???

Da bi se bolje čitala Sterijina dela, u grčkom prevodu, potreban je računar koji ima nvidia grafički chipset, i odgovarajući program za pregledanje teksta wink

8 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-06-01
???

laugh

Ta ti je dobra!

3 za
2 protiv
Čika Paja
2011-06-01
???

U samo 9 poruka smo izmešali 4 teme koje nemaju blage veze sa programima.

3 za
3 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-06-01
???

Pa to sam i kazao.smiley

2 za
5 protiv
Čika Paja
2011-06-01
???

evo sad je vezano za programe kako da sacuvam sliku kad gledam video klip ,kad zaustavim video klip pa da sacuvam tu sliku

1 za
2 protiv
klinja
2011-06-02
???

klinja napisa...

evo sad je vezano za programe kako da sacuvam sliku kad gledam video klip ,kad zaustavim video klip pa da sacuvam tu sliku

...Većina programa za puštanje video materijala ima opciju capture (BSPlayer ga je recimo uvek imao integrisanog), a ako je nema, uvek postoji banalno rešenje poput print screen-a (taster Prt Sc), kojim virtuelno kopiraš sliku celog ekrana, i posle možeš da je prebaciš u Photoshop, ili neki drugi program za obradu slike.

Postoje i programi koji automatski izbacuju screenshot-ove iz filma, ali koliko kapiram ti želiš da neki konkretan kadar izdvojiš.

4 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-06-02
???

Марко Екмеџић napisa...

uvek postoji banalno rešenje poput print screen-a (taster Prt Sc), kojim virtuelno kopiraš sliku celog ekrana, i posle možeš da je prebaciš u Photoshop, ili neki drugi program za obradu slike.

... Može i u Paint tako što ćeš ukucati Ctrl+v, pa onda Ctrl+S

1 za
1 protiv
.
2011-06-02
???

A ako ti ne treba slika celog računarovog ekrana, već samo određene površine (u tvom slučaju to je "ekran" plejera), postoje i za to programi, pa i besplatni. Moja preporuka je PicPick, sa web-adrese http://picpick.wiziple.net/.

1 za
1 protiv
Čika Paja
2011-06-02
???

Mada, mislim da ipak tvojim potrebama, kao što je Marko već izneo, više odgovara korišćenje plejera koji u sebi ima mogućnost capture. Ja lično koristim (a to i tebi preporučujem) VLC Media Player, koji otvara "sve žive" formate bez ikakvih dodatnih kodeka. Možeš ga naći na adresi http://www.videolan.org/vlc/. Srećno.

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-06-02
???

Čika Paja napisa...

VLC Media Player, koji otvara "sve žive" formate

... osim .flv i nekih .wmv fajlova.

4 za
0 protiv
Supervizor
2011-06-03
???

Supervizor napisa...

... osim .flv i nekih .wmv fajlova.

...Kod mene otvara i .flv bez ikakvih problema (na Win7). A ima i dobru podršku za subtitlove, što sam u prošlom postu propustio da napomenem.

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-06-03
???

Čika Paja napisa...

Supervizor napisa...

... osim .flv i nekih .wmv fajlova.

...Kod mene otvara i .flv bez ikakvih problema (na Win7).

... moraću da probam najnoviju verziju.

2 za
0 protiv
Supervizor
2011-06-03
???

Supervizor napisa...

... moraću da probam najnoviju verziju.

...Voleo bih da saznam rezultat.

1 za
0 protiv
Čika Paja
2011-06-03
???

Čika Paja napisa...

Supervizor napisa...

... moraću da probam najnoviju verziju.

...Voleo bih da saznam rezultat.

... radi.

2 za
0 protiv
Supervizor
2011-06-03
???

Supervizor napisa...

... radi.

...Pa to sam i kazao.smiley

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-06-03
???

hvala ljudi carevi ste

3 za
0 protiv
klinja
2011-06-03
???

Slobodno ti pitaj kad ti nešto nije jasno. Kao što vidiš, ovde uvek ima dosta ljudi koji hoće da pomognu.

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-06-03
???

sad imam problem da iz video klipa koji traje 30 min i nesto , isecem jedan deo od koji traje 5. min do 13.  min. hvala unapred

1 za
1 protiv
klinja
2011-06-04
???

klinja napisa...

sad imam problem da iz video klipa koji traje 30 min i nesto , isecem jedan deo od koji traje 5. min do 13.  min. hvala unapred

... Uđeš u Movie Maker, zavisi koji ti je operativni sistem. Ako ti je XP, onda imaš alatku kao filmska traka i tu pritisneš...

2 za
1 protiv
.
2011-06-04
???

klinja napisa...

sad imam problem da iz video klipa koji traje 30 min i nesto , isecem jedan deo od koji traje 5. min do 13.  min. hvala unapred

... ja obično koristim AviDemux2 za to, a probao sam i VirtualDub ranije.

3 za
0 protiv
Supervizor
2011-06-04
???

A za one koji imaju strpljenja, i žele vrhunski rezultat montaže, tu je i Adobe Premier Pro... mada je za obična seckanja VirtualDub sjajan (kao i Move Maker... radi i na Win7)

4 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-06-04
???

Марко Екмеџић napisa...

A za one koji imaju strpljenja, i žele vrhunski rezultat montaže, ...

...Marko, ne preteruj; dečko sigurno nema takve ambicije. Za njegove potrebe sasvim je dovoljan AviDemux, koji postoji i u portabl-verziji.

1 za
3 protiv
Čika Paja
2011-06-04
???

Kao što sam napisao, ko ima strpljenja, i ko želi... nema pritiska, sve je po izboru...

3 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-06-04
???

Imam jedan problem hocu da konvertujem jedan klip u avi format, ali kada ga konvertujem onda mi kasni zvuk. Koristim freestar video converter. Pa ne znam da li je do programa ili do neceg drugog.hvala

1 za
1 protiv
klinja
2011-07-20
???

A u kom formatu ti je klip?

0 za
1 protiv
Čika Paja
2011-07-20
???

Čika Paja napisa...

A u kom formatu ti je klip?

...

klip je u mpeg formatu .a imao sam i problem kad sam ga skracivao sa onim programom avedemux koji ste mi preporucili opet mi je zvuk kasnio tako da i sa konvertovanjem i sa skracivanjem imam problem jer mi zvuk kasni u odnosu na video

0 za
0 protiv
klinja
2011-07-20
???

Pokušaj konvertovanje  programom XMedia Recode (postoji i u portabl-varijanti), i vodi računa da ti je opcija Audio/Video synchronisation  čekirana.

Srećno.

0 za
0 protiv
Čika Paja
2011-07-20
???

Čika Paja napisa...

Pokušaj konvertovanje  programom XMedia Recode (postoji i u portabl-varijanti), i vodi računa da ti je opcija Audio/Video synchronisation  čekirana.

Srećno.

...

hvala ali na zalost ne znam sta znaci cekirana

0 za
0 protiv
klinja
2011-07-20
???

Štriklirana (ili štiklirana, kako god), to jest kliknuto na kvadrat pored reči Audio/Video synchronisation  , tako da se u njemu pojavi znak koji se u školskim zadacima koristi da označi "tačno". Jasno?smiley

Ali, ne brini, mislim da  je to podrazumevano već podešeno; ti samo za svaki slučaj proveri.

0 za
0 protiv
Čika Paja
2011-07-20
???

jel mi mozete reci kako da vratim obrisan  podatak sa kompa probao sam recover my files ali mi vraca neke druge podatke a ne trazeni

0 za
0 protiv
klinja
2011-07-20
???

Proveri u HELP-u sistema kako se to radi (klik na START dugme, zatim na stavku HELP sa ikonicom znaka pitanja). Nisam siguran da je to izvodljivo ako nemaš instaliran neki namenski program za te stvari. Moja preporuka je MiniTool Power Data Recovery (besplatan za "po kući").

0 za
0 protiv
Čika Paja
2011-07-20
???

hvala cika pajo. uspelo mi je skracivanje.Jos da pitam imam problem cesto mi se gasi kuciste samo od sebe.ja mislim da je problem zato sto je uvuceno tj. nema prostora za hladjenje ventilatorom.ili je do napajanja .ne znam. a kad ga izvucem malo da ima prostora onda se ne gasi

0 za
0 protiv
klinja
2011-07-20
???

Ovo me je asociralo na sledeći vic:

"Koliko je programera potrebno da se promeni sijalica? Nijedan - to je hardverski problem."

E, sad, ja nisam programer, ali se ipak mnogo lakše snalazim u softverskim problemima.  Sudeći po simptomima, rekao bih da je tvoj navedeni problem hardverske prirode i stoga bih se uzdržao od davanja mišljenja. Prepustio bih to nekom stručnijem.

3 za
0 protiv
Čika Paja
2011-07-20
???

Čika Paja napisa...

Ovo me je asociralo na sledeći vic:

"Koliko je programera potrebno da se promeni sijalica? Nijedan - to je hardverski problem."

E, sad, ja nisam programer, ali se ipak mnogo lakše snalazim u softverskim problemima.  Sudeći po simptomima, rekao bih da je tvoj navedeni problem hardverske prirode i stoga bih se uzdržao od davanja mišljenja. Prepustio bih to nekom stručnijem.

...

svako misljenje je dobrodoslo, makar iako niste strucni znacilo bi mi i vase misljenje, jer sam ,moze se reci laik

0 za
0 protiv
klinja
2011-07-21
???

Moje mišljenje je da bi trebalo da potražiš pomoć od nekog računarskog servisa u svojoj okolini (a idealno bi bilo da prethodno zatražiš mišljenje od nekog stručnog lica koga poznaješ i veruješ mu). Ja bih na tvom mestu tako uradio - ako se već na ovom forumu do sada niko nije osetio pozvanim i prozvanim da ti svojim savetom pomogne.  

1 za
0 protiv
Čika Paja
2011-07-21
???

ipak je problem ono sto sam mislio,a imam na kompu instalirane neke programe a neke samo skinute a ne znam bas cemu sluze , pa da mi kazete koji za sta sluzi ccsetup209 , RegistryRepairMaster , Shockwave_Installer_Slim , i imam skinute ali ne instalirane RealPlayer11GOLD , AdbeRdr812_en_US , Firefox Setup 3.0 , pack-vista-inspirat-2-1.0  ne znam da li se ovaj firefox odnosi na pretrazivac ili nest drugo. hvala unapred

0 za
1 protiv
klinja
2011-07-21
???

Stara kineska poslovica glasi: ako nekom uloviš ribu, nahranio si ga za jedan dan; ako ga naučiš da lovi ribu, nahranio si ga za čitav život.

Ja želim da te naučim da loviš ribu. U bilo kom pretraživaču Interneta (Google, Yahoo...) unesi naziv programa za koji ne znaš čemu služi i prouči dobijene rezultate pretraživanja.

Napomena: ccsetup je instalacioni program za CCleaner. Sam pronađi čemu on služi.smiley

1 za
0 protiv
Čika Paja
2011-07-21
???

cika pajo poslusao sam vas i potrazio cemu programi sluze, iako sam se dosta pomucio

abobe reader - za citanje teksta

firefox - pretrazivac

real player - za skidanje muzike i videa

vista - operativni sistem

ccleaner - za ciscenje kompijutera ( ali ne razumem kakvo ciscenje)

i ne nadjoh za shockwave i za RegistryRepairMaster   za sta oni sluze.

A vi me ispravite slobodno ako sam pogresio negde

0 za
0 protiv
klinja
2011-07-22
???

Dobro je, biće od tebe nešto.smiley

"Shockwave Player je Web standard za  multimedijalnu reprodukciju. Shockwave Player omogućava da pregledate interaktivne Web standarde kao što su igre, poslovne prezentacije, zabava i reklame u okviru vašeg Web pretraživača. Instalirajte Adobe Shockwave plejer i imaćete pristup nekima od najboljih sadržaja koje Web ima da ponudi uključujući 3D sadržaje i zabavu, kao i demonstracije interaktivnih proizvoda." Dakle, omogućava gledanje multimedijalnih sadržaja na web-stranicama.

RegistryRepairMaster pronalazi greške u Registry bazi i ispravlja ih, pa ti računar bolje radi.

Dakle, oba programa su korisna.

0 za
0 protiv
Čika Paja
2011-07-22
???

posto tata zeli da mi kupi lcd tv, koji ima full hd rezoluciju, a na internetu sam video da je full hd 1920x1080, a na drugom sajtu sam video da je full hd i 1920x1080 i 1280x720, pa me interesuje sta je od ova dva tacno i da li ima neke velike razlike

0 za
0 protiv
klinja
2011-07-22
???

Postoji lcd tv sa full HD ( high definition ) rezolucijom od 1920x1080 piksela i lcd sa rezolucijom 1280x720 piksela i naravno da ima razlike, pre svega u rezoluciji, ovaj sa rezolucijom 1920x1080 ima bolji objektivni kvalitet slike.

0 za
0 protiv
Paun93
2011-07-22
???

Paun93 napisa...

Postoji lcd tv sa full HD ( high definition ) rezolucijom od 1920x1080 piksela i lcd sa rezolucijom 1280x720 piksela i naravno da ima razlike, pre svega u rezoluciji, ovaj sa rezolucijom 1920x1080 ima bolji objektivni kvalitet slike.

...

da , ali da li je full hd samo 1920x1080 ili  1920x1080 i 1280x720

0 za
0 protiv
klinja
2011-07-22
???

Možeš da kupiš lcd tv sa rezolucijom 1920x1080 ili lcd sa rezolucijom 1280x720 , ne možeš da kupiš jedan lcd koji sadrži obe rezolucije ( jedan tv - jedna rezolucija ), ako si to pitao. A da, obe ove rezolucije pripadaju full hdtv-u.

0 za
0 protiv
Paun93
2011-07-22
???

Paun93 napisa...

Možeš da kupiš lcd tv sa rezolucijom 1920x1080 ili lcd sa rezolucijom 1280x720 , ne možeš da kupiš jedan lcd koji sadrži obe rezolucije ( jedan tv - jedna rezolucija ), ako si to pitao. A da, obe ove rezolucije pripadaju full hdtv-u.

...

to pitam zato sto sam negde na netu nasao da je rezolucija 1280x720 full hd ,a negde pise da se takva rezolucija zove samo hd, ali hvala u svakom slucaju

0 za
1 protiv
klinja
2011-07-22
???

Imam jedan problem , molim za pomoc. Kako , pomocu kog programa da ubacim sliku u video, ali slika je manja od velicine  slike u video, kao na primer sto pise za dnevnik u desnom uglu . A kAD SACUVAM ONDA TREBA TA SLICICA ILI LOGO DA SE VIDI U VIDEU. hVALA unapred

2 za
1 protiv
klinja
2012-07-15
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0165 sec.

Copyright © 2024