NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Otkud led u frizideru?

Ovo mi je jedna od najvecih dilema u zivotu , takodje bih zeleo da znam kako se sade banane, unapred zahvalan na objasnjenjima....... MISLILAC

6 za
8 protiv
Gale Djordjevic
2011-04-19
???

Ne mogu da verujem da niko nema objasnjenje, led je cvrsto agregatno stanje vode , ukljucio sam prazan  i suv zamrzivac i posle nedelju dana izvadio sam led koji kad sam otopio imao je zapreminu od 10 litara vode..........otkud led ,otkud voda?????Mozda sam glup(to i nije neka dilema) ali kad nesto ne razumem ja pitam.....pomozite!!!!!!

6 za
1 protiv
Gale Djordjevic
2011-04-20
???

Gale Djordjevic napisa...

Ne mogu da verujem da niko nema objasnjenje, led je cvrsto agregatno stanje vode , ukljucio sam prazan  i suv zamrzivac i posle nedelju dana izvadio sam led koji kad sam otopio imao je zapreminu od 10 litara vode..........otkud led ,otkud voda?????Mozda sam glup(to i nije neka dilema) ali kad nesto ne razumem ja pitam.....pomozite!!!!!!

... imam utisak da su ljudi prvo mislili da se zezaš, pa zato. KJZ, led obično nastaje jer se kondenzovana vlaga iz vazduha zaledi. E sad, 10 litara je puno, naročito u praznom frižideru. Možda ne zaptiva dobro negde... mada i onda mi je nekako puno 10.

6 za
0 protiv
Supervizor
2011-04-20
???
3 za
0 protiv
cicvara
2011-04-20
???

cicvara napisa...

...Pa nema objasnjenje kako se sadi, da li se plod stavlja u zemlju ili kako vec !

2 za
1 protiv
Gale Djordjevic
2011-04-20
???

Ja ipak mislim da kada je covek postavio ovo pitanje da je hteo odgovor  da se banane sade tako sto  

ogulis bananu i pojedes je a njenu koru bacis  u tek iskopanu rupu i zatrpas, malo zalivas i cekas da ti drvo banane naraste :)

1 za
0 protiv
imagine
2011-04-20
???

imagine napisa...

Ja ipak mislim da kada je covek postavio ovo pitanje da je hteo odgovor  da se banane sade tako sto  

ogulis bananu i pojedes je a njenu koru bacis  u tek iskopanu rupu i zatrpas, malo zalivas i cekas da ti drvo banane naraste :)

...A ako postupak ne uspe iz prve ponoviti radnju do 2000 puta ili dok ti ne pripadne muka od banana ! Eto vama je sve zezanje a ja i dalje ne znam gde je seme banane, i dalje ne znam otkud led u frizideru i u zamrzivacu ako je zapremina 320 l uz to se hermeticki zatvara otkud 10 l vode posle nedelju dana ,u 320 litara vazduha nemoguce da ima 10 litara vode osim ako ne postoje muski H2O i zenski H2O a moj zamrzivac sluzi za razmnozavanje?!

2 za
3 protiv
Gale Djordjevic
2011-04-21
???

Gale Djordjevic napisa...

Pa nema objasnjenje kako se sadi, da li se plod stavlja u zemlju ili kako vec !

...

imagine napisa...

Ja ipak mislim da kada je covek postavio ovo pitanje da je hteo odgovor  da se banane sade tako sto  ogulis bananu i pojedes je a njenu koru bacis  u tek iskopanu rupu i zatrpas, malo zalivas i cekas da ti drvo banane naraste :)

Marko vam je dao video kako se sade banane, ne znam sta tu nije jasno. Mozda vama nije jasno kako se SEJU banane, da li se zakopa cela banana ili samo ljuska, koliko duboko, kakva zemlja....

1 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-04-21
???

Gale Djordjevic napisa...

imagine napisa...

Ja ipak mislim da kada je covek postavio ovo pitanje da je hteo odgovor  da se banane sade tako sto  

ogulis bananu i pojedes je a njenu koru bacis  u tek iskopanu rupu i zatrpas, malo zalivas i cekas da ti drvo banane naraste :)

...A ako postupak ne uspe iz prve ponoviti radnju do 2000 puta ili dok ti ne pripadne muka od banana ! Eto vama je sve zezanje a ja i dalje ne znam gde je seme banane, i dalje ne znam otkud led u frizideru i u zamrzivacu ako je zapremina 320 l uz to se hermeticki zatvara otkud 10 l vode posle nedelju dana ,u 320 litara vazduha nemoguce da ima 10 litara vode osim ako ne postoje muski H2O i zenski H2O a moj zamrzivac sluzi za razmnozavanje?!

...

Možda ti je podmetnuo komšija, da te zbuni wink...

2 za
0 protiv
istok
2011-04-21
???

Ne znam šta nije jasno u tome da se voda kondenzuje iz hrane koju držite u frižideru/zamrzivaču, i tako pretvara u led... naravno da u 320l vazduha nema 10l vode, ali ako stavite čašu vode na sobnoj temperaturi u frižider, doći će do isparavanja. Ako stavite čašu vode toplije od sobne temperature, isparavanje će biti nešto intenzivnije. Sličan princip važi za svu hranu kloju stavljate u frižider... i naravno da se vremenom nataloži i celih 10l leda...

4 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-21
???

Banana je biljka iz porodice trski... Ne seje se ni ne sadi nikako; ona raste, raste, raste... i tako 7 - 10 godina (zavisi od vrste), da plod i odmah uvene... A iz korena već niče novi izdanak! A ko je i kako zasadio prvu bananu, ne znam! To me nekako podseća na ono šta je starije - kokoška ili jaje... A znate li da su banane koje kupujemo i jedemo neplodne, stvorene veštačkom selekcijom i bez semena? PRAVE, divlje banane pune su sitnih semenki, i kad bi ih jeli imali bi utisak kao da smo ''običnu'' bananu posuli peskom ili kristal šećerom...

9 za
0 protiv
hzns
2011-04-21
???

Марко Екмеџић napisa...

Sličan princip važi za svu hranu kloju stavljate u frižider... i naravno da se vremenom nataloži i celih 10l leda...

... koliko sam ja razumeo Galeta, zamrzivač je prazan.

1 za
3 protiv
Supervizor
2011-04-21
???

Марко Екмеџић napisa...

Ne znam šta nije jasno u tome da se voda kondenzuje iz hrane koju držite u frižideru/zamrzivaču, i tako pretvara u led... naravno da u 320l vazduha nema 10l vode, ali ako stavite čašu vode na sobnoj temperaturi u frižider, doći će do isparavanja. Ako stavite čašu vode toplije od sobne temperature, isparavanje će biti nešto intenzivnije. Sličan princip važi za svu hranu kloju stavljate u frižider... i naravno da se vremenom nataloži i celih 10l leda...

...

Ovo je najveća glupost koju sam ikada čuo."Što je veća temperatura materije koju uneseš u frižider/yamrzivač, isparavanje će biti intenzivnije" - GLUPOST I BESMISLICA.

Kao prvo, do isparavanja dolazi pri zagrevanju tečnosti, a ne pri hlađenju.

A kao drugo da konačno razjasnim ovu glupu dilemu oko leda koji se stvara u zamrzivaču. Dakle, led jeste rezultat kondenzacije vode iz vazduha, ali ne samo iz onog u samom zamrzivaču, već onog izvan zamrzivača koga motor uvlači. Svaki rashladni uređaj radi po principu hlađenja vazduha, pa je kondenzacija neizbežna. Analogija stvaranja vode u frižideru može se naći u curenju vode iz klima uređaja. Na ovaj način sasvim je moguće da se stvori 10l vode za nedelju dana, jer motor stalno uzima nov, vlažan, vazduh.

Nadam se da je moje objašnjenje principa rada rashladnih uređaja dao odgovor na tvoje pitanje, a za banane stvarno nemam ideju kako se sade.

2 za
5 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-04-21
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Марко Екмеџић napisa...

Ne znam šta nije jasno u tome da se voda kondenzuje iz hrane koju držite u frižideru/zamrzivaču, i tako pretvara u led... naravno da u 320l vazduha nema 10l vode, ali ako stavite čašu vode na sobnoj temperaturi u frižider, doći će do isparavanja. Ako stavite čašu vode toplije od sobne temperature, isparavanje će biti nešto intenzivnije. Sličan princip važi za svu hranu kloju stavljate u frižider... i naravno da se vremenom nataloži i celih 10l leda...

...

Ovo je najveća glupost koju sam ikada čuo."Što je veća temperatura materije koju uneseš u frižider/yamrzivač, isparavanje će biti intenzivnije" - GLUPOST I BESMISLICA.

Kao prvo, do isparavanja dolazi pri zagrevanju tečnosti, a ne pri hlađenju.

A kao drugo da konačno razjasnim ovu glupu dilemu oko leda koji se stvara u zamrzivaču. Dakle, led jeste rezultat kondenzacije vode iz vazduha, ali ne samo iz onog u samom zamrzivaču, već onog izvan zamrzivača koga motor uvlači. Svaki rashladni uređaj radi po principu hlađenja vazduha, pa je kondenzacija neizbežna. Analogija stvaranja vode u frižideru može se naći u curenju vode iz klima uređaja. Na ovaj način sasvim je moguće da se stvori 10l vode za nedelju dana, jer motor stalno uzima nov, vlažan, vazduh.

Nadam se da je moje objašnjenje principa rada rashladnih uređaja dao odgovor na tvoje pitanje, a za banane stvarno nemam ideju kako se sade.

... Da si nekada učio fiziku, ili eventualno termodinamiku, znao bi da tečnost isparava i bez zagrevanja dovođenjem izvora toplote... a pošto nisi, onda ubeđuj čoveka da mu motor upumpava rashlađen vazduh direktno u frižider, što je nonsens kakvog nema...

4 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-21
???

I samo da ti pojasnim, kad već u školi nisi naučio, jedan od mehanizama isparavanja (o da, ima ih više) podrazumeva sledeće:

Što je supstanca toplija, to njeni molekuli imaju veću srednju kinetičku energiju, te je isparavanje brže... shvatio?

Voda na sobnoj temperaturi je toplija od vazduha u frižideru, i prirodno isparava... prosta fizika

4 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-21
???

Opet se nismo razumeli , zamrzivac je prazan dobro dihtuje sto znaci da osim vazduha koji je vec unutar zamrzivaca drugog nema , motor ne hladi unutrasnjost friza vec gas freon, tako da bodina teorija pada u vodu..... e ima da se zatvorim u zamrzivac i da gledam....jedina prihvatljiva teorija je ona sa komsijom da podmece led kad nisam kuci........a banane i dalje ne kapiram mada ima jedan snimak na yu tube kad rasecu jednu bananu (bar lici na bananu ) ona je puna sa semenkama .

1 za
0 protiv
Gale Djordjevic
2011-04-21
???

Gale Djordjevic napisa...

Opet se nismo razumeli , zamrzivac je prazan dobro dihtuje sto znaci da osim vazduha koji je vec unutar zamrzivaca drugog nema , motor ne hladi unutrasnjost friza vec gas freon, tako da bodina teorija pada u vodu..... e ima da se zatvorim u zamrzivac i da gledam....jedina prihvatljiva teorija je ona sa komsijom da podmece led kad nisam kuci........a banane i dalje ne kapiram mada ima jedan snimak na yu tube kad rasecu jednu bananu (bar lici na bananu ) ona je puna sa semenkama .

... mislim da će rešenje oba problema biti da staviš jednu bananu u frižider. devil

6 za
0 protiv
Supervizor
2011-04-21
???

Ali samo ako u njemu već imaš bar 10 litara leda wink

3 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-21
???

Gale, kakva si ti to raspikuća kad ti je uključen prazan zamrzivač??

6 za
0 protiv
Čika Paja
2011-04-21
???

Gale Djordjevic napisa...

Opet se nismo razumeli , zamrzivac je prazan dobro dihtuje sto znaci da osim vazduha koji je vec unutar zamrzivaca drugog nema , motor ne hladi unutrasnjost friza vec gas freon, tako da bodina teorija pada u vodu..... e ima da se zatvorim u zamrzivac i da gledam....jedina prihvatljiva teorija je ona sa komsijom da podmece led kad nisam kuci........a banane i dalje ne kapiram mada ima jedan snimak na yu tube kad rasecu jednu bananu (bar lici na bananu ) ona je puna sa semenkama .

...što volim kada sam u pravu... cheeky

a možda je komšija, dok je stavljao led u tvom frižideru, jeo bananu, pa mu je delić upao u tvoju saksiju, pa ti sada pored filadendrona raste i banana. Ovo mi već liči na tešku zaveru...da sam na tvom mestu, ja bih promenio stan, tj. komšiluk wink....

3 za
0 protiv
istok
2011-04-21
???

 

Čika Paja napisa...

Gale, kakva si ti to raspikuća kad ti je uključen prazan zamrzivač??

...To je u naucne svrhe.....ulaganje u nauku se uvek isplatilo......a i struju ne placam...dok mi ne iskljuce !!!!

1 za
1 protiv
Gale Djordjevic
2011-04-22
???

Gale Djordjevic napisa...

cicvara napisa...

...Pa nema objasnjenje kako se sadi, da li se plod stavlja u zemlju ili kako vec !

...kupi sadnicu, imas na umci u rasadniku teodora, zena ih gaji u dvoristu!!!! ako ne, evo http://www.youtube.com/watch?v=6F5C7j4Qq-4&feature=related

1 za
0 protiv
Saša Aksentijević
2011-04-22
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0108 sec.

Copyright © 2024