NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

SPREMANJE ZA KVIZ

  Prvo me nervirase voditelji kvizova koji cesto pred pocetak emisije pitaju : da li ste se spremali za ucestvovanje u kvizu , a zatim me pocese iznenadjivati i sami ucesnici svojim potvrdnim odgovorima.

  E uvek me zanimalo kako se ti ljudi koji kazu da se spremaju za kviz zaista spremaju, i da li zaista neko misli da je to moguce.  Ja mislim da nije.  Moje poimanje sustine kvizova je takvo da je to provera znanja u kojoj je iskljucena svaka pa i minimalna mogucnost bilo kakve pripreme za pitanja i zadatke koje te ocekuju. Upravo zato ih i volim jer tu covek pokazuje kombinaciju urodjene inteligencije i znanja stecenog kroz citav dotadasnji zivot.  Zato i mislim da je priprema za takvu vrstu testa nemoguca.   Ja se stoga nikada  ni za jedan kviz nisam spremao.  A  one koji kazu da se spremaju za kviz i misle da je to delotvorno pitam kako oni to rade ?     

10 za
13 protiv
klasicna budala
2010-11-03
???
Vidi ovako.Kao iskusan kvizadzija opisacu ti od cega se sastoji moja priprema za kviz.Odredjenu kolicinu podataka nosim u glavi ali posto nema sanse da zapamtim sve sto sam procitao ili cuo gomilu podataka zapisujem u beleske.Pred svako ucesce osvezavam znanje citajuci te beleske.Ako se u 50.pitanja s kojima se sretnem u kvizu pojavi jedno ili dva koja pokupim iz beleski smatram da se trud isplatio.
16 za
5 protiv
vkrnac
2010-11-03
???

MladenMitrovic napisa...

  Prvo me nervirase voditelji kvizova koji cesto pred pocetak emisije pitaju : da li ste se spremali za ucestvovanje u kvizu , a zatim me pocese iznenadjivati i sami ucesnici svojim potvrdnim odgovorima.

  E uvek me zanimalo kako se ti ljudi koji kazu da se spremaju za kviz zaista spremaju, i da li zaista neko misli da je to moguce.  Ja mislim da nije.  Moje poimanje sustine kvizova je takvo da je to provera znanja u kojoj je iskljucena svaka pa i minimalna mogucnost bilo kakve pripreme za pitanja i zadatke koje te ocekuju. Upravo zato ih i volim jer tu covek pokazuje kombinaciju urodjene inteligencije i znanja stecenog kroz citav dotadasnji zivot.  Zato i mislim da je priprema za takvu vrstu testa nemoguca.   Ja se stoga nikada  ni za jedan kviz nisam spremao.  A  one koji kazu da se spremaju za kviz i misle da je to delotvorno pitam kako oni to rade ?     

...slažem se sa dosta stvari koje si rekao,ali zavisi šta smatraš pod spremanjem,mislim da se za kviz tipa Visoki Napon i nije moguće nešto preterano spremati učenjem pitanja jer ne verujem da neko može da nadoknadi nešto što nije naučio u dotadašnjem životu za mesec dana spremanja jer je oblast i previše široka,ali ako govorimo konkretno o kvizu Slagalica mislim da se putem ovog sajta može spremati za taj kviz ,prvi način je igranjem igara na sajtu čime se stiče rutina u igri ,drugi način je slušanje saveta već oprobanih kviz takmičara tipa:naučiti da množiš neke brojeve napamet,ili napraviti svoj ili koristiti već oproban sistem igranja Skočka, ipak su to neke stvari koje se uz određen napor mogu naučiti i poboljšati, time se ne povećava IQ ali se ipak nauče neke korisne stvari koje mogu da se  upotrebe na kvizu.

14 za
2 protiv
Слађан
2010-11-03
???

Slažem se sa Slađanom da igranje igara na ovom sajtu može biti od koristi budućim učesnicima TV slagalice, jer se stiče veština koja je neophodna za igre kao što su skočko i brojevi. Smatram da je za ove igre upravo presudna veština, jer svi mi znamo da sabiramo, oduzimamo, množimo i delimo, ali pronalaženje traženog broja se poboljšava redovnim igranjem, i stvarno korisnim savetima odličnih igrača na ovom sajtu (hvala im zbog toga :)). Isto važi i za skočka, gde su iskustvo i veština možda i presudniji.

P.S. Kada vidim da igrač u TV slagalici krene skočka sa tref tref karo karo, smeo bih se opkladiti da je iz naše družine, tj. igrač na ovom sajtu

10 za
2 protiv
istok
2010-11-04
???

MladenMitrovic napisa...

  Prvo me nervirase voditelji kvizova koji cesto pred pocetak emisije pitaju : da li ste se spremali za ucestvovanje u kvizu , a zatim me pocese iznenadjivati i sami ucesnici svojim potvrdnim odgovorima.

  E uvek me zanimalo kako se ti ljudi koji kazu da se spremaju za kviz zaista spremaju, i da li zaista neko misli da je to moguce.  Ja mislim da nije.  Moje poimanje sustine kvizova je takvo da je to provera znanja u kojoj je iskljucena svaka pa i minimalna mogucnost bilo kakve pripreme za pitanja i zadatke koje te ocekuju. Upravo zato ih i volim jer tu covek pokazuje kombinaciju urodjene inteligencije i znanja stecenog kroz citav dotadasnji zivot.  Zato i mislim da je priprema za takvu vrstu testa nemoguca.   Ja se stoga nikada  ni za jedan kviz nisam spremao.  A  one koji kazu da se spremaju za kviz i misle da je to delotvorno pitam kako oni to rade ?     

...Нису ствари баш тако једноставне, квизови типа питање-одговор захтевају одређено спремање, мораш да се спремаш, наравно да база већ мора да постоји од раније али надоградња је неопходна, рецимо, није довољно то што си чуо за Џемса Бонда, мораш да знаш и за Мату Хари, то је за нијансу теже, затим чујеш за Рихарда Зоргеа па за Душана Попова итт. и онда већ залазиш све дубље у област о којој си до скоро знао колико и већина људи у Србији али поента је да знаш о свакој области ВИШЕ од просека, а то значи да поново крећеш у школу, сви најбољи квизомани стално читају (било на викију или енцикло.), то није учење телефонског именика напамет али свакако јесте обнављање средње школе у неком смислу, праћење новости, да не причам да се нека питања бесконачно врте на квизовима па једноставно мораш да их запамтиш, заборавља се стално и управо то је основа спремања, обнављање веза у мозгу...

...Такође, у квизовима типа Слагалица ако не знаш да одлично одиграш скочка (што је ствар мало вежбања, не мораш бити нуклеарни физичар за тако нешто) реално, идеш на снимање емисије као прасе на Божић, мало чему можеш да се надаш, исто тако, савети такмичара који су већ прошли квиз могу бити од помоћи (као што је мени Калимист помагао око Слагалице, хвала Власто још једном wink), све то на неки начин потпада под спремање...

...И још нешто, поменуо си у посту комбинацију урођене интелигенције и знања, хм, у квизовима знања интелигенција нема неки значај јер познајем веома интелигентне особе које не "пуцају" баш од опште културе (ипак се то колики ти је, и ку, мери неким другим тестовима а не тестом опште културе, знања итт...мислим и тако то), поЗз

11 za
3 protiv
Душан Ивановић
2010-11-08
???

Bravo Dule na komentaru i puno srece u nedelju.
Potpis:

Nesudjeni Protivnik

4 za
1 protiv
Meda
2010-11-08
???

Meda napisa...

Bravo Dule na komentaru i puno srece u nedelju.
Potpis:

Nesudjeni Protivnik

...Хвала на поздравима и лепим жељама (мада за џабе, реално је да изгинем на словима од Зорана, ипак је он ту велемајстор) а стварно је штета што нисмо играли то полуфинале, био би то одличан меч... позз

6 za
1 protiv
Душан Ивановић
2010-11-08
???

vkrnac napisa...

Vidi ovako.Kao iskusan kvizadzija opisacu ti od cega se sastoji moja priprema za kviz.Odredjenu kolicinu podataka nosim u glavi ali posto nema sanse da zapamtim sve sto sam procitao ili cuo gomilu podataka zapisujem u beleske.Pred svako ucesce osvezavam znanje citajuci te beleske.Ako se u 50.pitanja s kojima se sretnem u kvizu pojavi jedno ili dva koja pokupim iz beleski smatram da se trud isplatio.

...svaka čast, pravi si Betmen

devil

5 za
9 protiv
mita72
2010-11-08
???
Izvini moraces da mi pojasnis sta bi ovo poredjenje trebalo da znaci.
6 za
3 protiv
vkrnac
2010-11-08
???

...''Spremanje za kviz''je nebulozna priča poput priče o ultra-bogatašu koji poseduje pola grada  a  noću  navlači gumeno odelo dizajna slepog miša i mlati  se sa lokalnim kriminalcima.

6 za
17 protiv
mita72
2010-11-10
???

До сада нисам знао али сад знам зашто постоји бановање...

6 za
3 protiv
Душан Ивановић
2010-11-11
???
A si se ti mito bekrijo ustremio na mene.Ja ti lepo prenesem svoja iskustva a ti od toga pravis zajebanciju.Sto je tebi nebulozno,drugima mozda nije.
11 za
1 protiv
vkrnac
2010-11-11
???

Mani se Vlado zaludnih,nikako da te pitam a bas me odavno zanima,jesi li imao dilemu sa kim Mongolija ima najduzu kopnenu granicu?

6 za
2 protiv
NeparniValjak
2010-11-11
???
Ako je i bolo nekih dilema Neparni ih je razresio.
2 za
2 protiv
vkrnac
2010-11-12
???

vkrnac napisa...

Ako je i bolo nekih dilema Neparni ih je razresio.

...Hvala na (ne)odgovoru wink...

6 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-12
???

Душан Ивановић napisa...

До сада нисам знао али сад знам зашто постоји бановање...

...Ala ste vi osetljiva osoba... trebalo bi malo više da gledate Farmu ili bar prenose Narodne skupštine, da se očeličite.

Neće mene Milko Canić banovati, nisu se stekli uslovi, a i zašto bi me banovao kad zahvaljujući meni pišete više od 2 poruke dnevno

2 za
6 protiv
mita72
2010-11-12
???

Rece Mita   Neće mene Milko Canić banovati, nisu se stekli uslovi, a i zašto bi me banovao kad zahvaljujući meni pišete više od 2 poruke dnevno

To je sustina  (i za forum i a za igranje slagalice i za varanje)

3 za
3 protiv
klasicna budala
2010-11-12
???

http://24sata.rs/vodic.php?id=85574 

Ko zna - zna,bravo za Medu!

8 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-12-08
???

NeparniValjak napisa...

http://24sata.rs/vodic.php?id=85574 

Ko zna - zna,bravo za Medu!

...

Čestitam!

2 za
2 protiv
Vladimir Obradović
2010-12-08
???

Нешто ми је било жао оног Вељка када је на почету  финалне емисије рекао да је незапослен и да се нада да ће га, ако победи у квизу, неко запазити и понудити посао.

12 za
1 protiv
Matorac
2010-12-09
???

Moje mišljenje... Moj broj i Skočko - ako ti manjka inteligencija nećeš ih ni rešavati. Slagalica i Asocijacije - tu pokazuješ koliko ti mozak brzo radi. Tako da ako te bog nije spremio za te igre, teško ćeš se sad sam spremiti, ALI... I TO JE MOGUĆE! Ali Spojnice i Ko zna, zna - to je čisto obrazovanje. Mnooogo različitih oblasti, a svako ima oblasti iz kojih je slabiji, pa što da pred kviz ne nauči još nešto? Eto npr. mene sport uopšte ne zanima, pa kada bih rešila da idem u kviz zanimala bih se raznim sportskim podacima bar mesec dana. I obavezno bih obnovila geografiju, istoriju i još mnogo toga. smiley

Tako da... Kada bih ja rešila da učestvujem u kvizu dobro bih se spremila i sve bih vas očarala. wink

7 za
4 protiv
Očaravajuća!
2011-03-10
???

Očaravajuća! napisa...

Moje mišljenje... Moj broj i Skočko - ako ti manjka inteligencija nećeš ih ni rešavati. Slagalica i Asocijacije - tu pokazuješ koliko ti mozak brzo radi. Tako da ako te bog nije spremio za te igre, teško ćeš se sad sam spremiti, ALI... I TO JE MOGUĆE! Ali Spojnice i Ko zna, zna - to je čisto obrazovanje. Mnooogo različitih oblasti, a svako ima oblasti iz kojih je slabiji, pa što da pred kviz ne nauči još nešto? Eto npr. mene sport uopšte ne zanima, pa kada bih rešila da idem u kviz zanimala bih se raznim sportskim podacima bar mesec dana. I obavezno bih obnovila geografiju, istoriju i još mnogo toga. smiley

Tako da... Kada bih ja rešila da učestvujem u kvizu dobro bih se spremila i sve bih vas očarala. wink

...

Nemam direktnog iskustva ali koliko sam naučio od drugih, ako zanemariš tremu kao vrlo bitan faktor, onda čitava tvoja teorija pada u vodu.

Imaš li još išta čime bi nas očarala? wink

5 za
3 protiv
vojvoda021
2011-03-11
???

Mislim da pre svega postoje dve vrste ljudi koji učestvuju u kvizovima - sa jedne strane su tu ljudi koji se prijavljuju iz čiste želje da se okušaju u igranju, a sa druge strane su tu profesionalne kvizadžije, odnosno ljudi koje ste ko zna koliko puta videli u svim mogućim kvizovima.

Ovi prvi se oslanjaju mahom na neku opštu kulturu, odnosno na znanja i saznanja koja su tokom života stekli i "pokupili" iz novina, TV-a, sa Interneta.

Profesionalne kvizadžije se sasvim izvesno spremaju za učešće u kvizovima, sistematični iščitavajući enciklopedije, bilo u papiru, bilo na Internetu.

Ne treba smetnuti sa uma da većina tih profesionalaca efektivno živi od učešća u kvizovima, pa je sasvim za očekivati da se dobro pripremaju, ne bi li ostvarili cilj, a to je zarada.

Naravno, ukoliko počnete češće da učestvujete u kvizovima, a počeli ste kao entuzijasta koji je želeo da se oproba u nekom kvizu, verovatno je da ćete vremenom postati sve bliži poziciji profesionalnog kvizadžije.

I da ne bude da pišem uopšteno, polazim na prvom mestu od sebe - učestvovao sam u "Kviskoteci", "Visokom naponu" i "Super geniju", i jasno shvatio koje su to oblasti u kojima sam slabiji, pa pošto nameravam i dalje da učestvujem u kvizovima, znam i šta moram malo detaljnije da "pročešljam".

Imam sreće da sam odrastao u vreme kada su škole bile ozbiljnije nego danas, a i školski program na TV-u je bio sjajan, pa imam zaista solidna opšta znanja. Uz to, volim da sam informisan, pa iz vesti pokupim i mnoštvo nekih aktuelnih informacija.

Ali, na primer, ne pratim mnogo fudbal, pa tu umem da zaribam. Tako da, tačno znam šta moram da "pojačam" da bih bio još bolji u nekom narednom kvizu.

I naravno, nema laži, nema prevare, osim dokazivanja, novac je u ovoj zemlji i u ovom vremenu svakako jaka motivacija.

13 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-11
???

vojvoda021 napisa...

Očaravajuća! napisa...

Nemam direktnog iskustva ali koliko sam naučio od drugih, ako zanemariš tremu kao vrlo bitan faktor, onda čitava tvoja teorija pada u vodu.

Imaš li još išta čime bi nas očarala? wink

...Naaravno da imam.  smiley Ali nećemo o tome. 

Ne razumem. Šta to pada u vodu?

Čovek koji je otvorio temu reče: "...Ja se stoga nikada  ni za jedan kviz nisam spremao.", pa je pitao: "A  one koji kazu da se spremaju za kviz i misle da je to delotvorno pitam kako oni to rade?" Poenta je bila da niko od nas ne zna SVE i da uvek može još NEŠTO da se nauči. VERUJEM da je čovek koji se potpisao kao "klasična budala" ostvario dobre rezultate u kvizovima zahvaljujući svojoj inteligenciji i opštem znanju, ali ZNAM da bi bio mnoogo bolji da se još malo "spremao". 

4 za
5 protiv
Očaravajuća!
2011-03-11
???

Upravo tako.

Uz to, uvek možeš da prepoznaš one koji su u kvizu "amaterski", tj. samo se oslanjajući na opšta znanja i inteligenciju, i one koji su se spremali.

"Amater" odgovor na pitanje zna ili ne zna. Nema besomučnog nabrajanja raznih pojmova u nadi da je jedan od njih pravi, i nema trošenja vremena do poslednjeg trenutka.

Zapravo, ako se zapitaš, jasno ti je da na bilo koje pitanje, i mimo konteksta kviza, znaš ili ne znaš odgovor, i tu nema onoga, "Samo da razmislim, doći će mi već..."

Kada se neko dobro spremao, i "uleti" takva spremana oblast, često se vidi da ti takmičari pojmove ne prate logički, već čisto mehanički. To je zato što su te pojmove "nabiflali", i ne znaju mnogo o kontekstu za koji se vezuju, već samo mogu da ih ponove, ukoliko im se učini da odgovaraju pitanju.

Hoću da kažem da je i za kvalitetno pripremanje potrebno imati određeni školski pristup, tj. pripremati se kao da je to neka ozbiljna školska lekcija, a ne samo skup nabacanih podataka.

1 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-03-12
???

vkrnac napisa...

Vidi ovako.Kao iskusan kvizadzija opisacu ti od cega se sastoji moja priprema za kviz.Odredjenu kolicinu podataka nosim u glavi ali posto nema sanse da zapamtim sve sto sam procitao ili cuo gomilu podataka zapisujem u beleske.Pred svako ucesce osvezavam znanje citajuci te beleske.Ako se u 50.pitanja s kojima se sretnem u kvizu pojavi jedno ili dva koja pokupim iz beleski smatram da se trud isplatio.

...

stvaro. nisam znao

3 za
8 protiv
kobe brayant
2011-12-28
???

Potpuno se slažem sa vrkmacom, i ja tako radim. A ti si se sad setio da komentarišeš post od pre više od godinu dana.smiley

2 za
5 protiv
Čika Paja
2011-12-28
???

Čika Paja napisa...

Potpuno se slažem sa vrkmacom, i ja tako radim. A ti si se sad setio da komentarišeš post od pre više od godinu dana.smiley

...tema uvek aktuelna

6 za
2 protiv
klasicna budala
2011-12-28
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0131 sec.

Copyright © 2024